Ubercart - egységcsomagokból több db a kosárba

burney képe

Sziasztok!

Ubercart alapú webshop fejlesztése során a következő problémába ütköztem:

Csomagolási egységekben szeretnénk a termékeket árusítani, ami azt jelenti, hogy ha a csomagolási egység értéke pl. 10, akkor kizárólag 10 db termék vagy annak többszöröse rendelhető. (tehát pl. 13 nem, csak 10, 20, 30...)

A csomagolási egység értékét CCK mezőben kértem be.

Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan tudnám újradefiniálni a quantity mezőt, azaz, hogyan tudom azt megtenni, hogy ha a vásárló a mennyiséget megadja pl. 2-t akkor az ár az nem csak 2-vel szorzódik, hanem a csomagolási egységgel is, az alábbi szerint:
fizetendő: mennyiség(UC) * csomagolási_egység(CCK) * egységár(UC)

Továbbá fontos, hogy a kosárban lévő mennyiség-re is működjön.

Jelenleg fut egy egyedi árkezelő modul abba szeretném beletenni.

Nagyon lekötelezne valaki, ha segítene megtalálni a megoldást. :)

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
makikaki képe

Esetleg a Ubercart Product Minimum & Maximum module-t megpróbálhatod. Ezzel ha minden igaz attributumként megadhatod, hogy mi a minimum db szám (pl ha 6osával van a csomagolás, akkor 6 db) és milyen szorzattal lehessen kosárba rakni ( pl. 2*6=12db) http://drupal.org/project/uc_product_minmax

0
0
burney képe

Köszönöm, megnézem, de jelenleg meglévő CCK mező tartalmazza a csomagolási egységek értékét, habár nem lenne gond egy modul írása ami átmásolja egy másik field-be, de nagyon hajlok a kód újraértelmezése felé, csak meg kell találnom, hogy mit...

0
0
burney képe

Megnéztem, de ez nem igazán alkalmas erre, de a .modul-ból sok okosságot kiderítettem és talán működni fog az ebből átírt modulom...

0
0