SOAP használatával webshop termékfeltöltés

gszoke képe

Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, van e valakinek, ötlete, megoldása SOAP-on keresztüli node importra?

Webshop termékeinek feltöltésére, rendszeres szinkronizálására kellene.

Próbáltam megfelelő dokumentációt keresni hozzá, de nagyon szegényes a kínálat.

Olvastam a SOAP Clinet modulról, de az csak egy API-t ad, ha jól vettem ki.
Lehet kombinálni kellene valamelyik másik modullal?

Előre is köszi a válaszokat.

Üdv.:
Gábor

Drupal verzió: 
pityu73 képe

Én ezeket találtam róla:
bme.hu/~szebi/rinteg/soap.ppt.gz
http://weblabor.hu/cikkek/soap

Elvileg ha sikerül egy jó XML-t összerakni akkor azt a feeds-el és a feeds_xmlparser párossal már le tudod kezelni.

Remélem ez segít.

0
0
gszoke képe

köszi megnézem, a feeds és a xmlparser már nem lesz gond, sőt ha lenne egy xml belőle azt már saját modullal is be tudnám dolgozni..

0
0
pp képe

gszoke képe

néztem, köszi, de azt vettem ki, hogy csak szerver megoldása van SOAP témához(remélem jól értelmeztem...), nekem pedig ugye a kliens része kellene, amivel elküldöm a kérést a megadott szerverhez és a választ feldolgozom.

a feedsnek is van egy SOAP-os bekötése, de az nem működik.

0
0
Sk8erPeter képe

Mondjuk ez attól is függ, honnan nézzük, és Te egész pontosan hogyan szeretnéd megoldani.
Attól függ, hogy Te hol bocsátasz rendelkezésre egy web service-t - ott, ahol a Drupalt tartod, vagy máshol, ahonnan szeretnéd, hogy importálva legyenek a termékek. Mindkettő lehet kliens és szerver is.
Lehetőségek:

  1. Első lehetőség: fenntartasz egy web service-t (SOAP-szerverrel) ott, ahol az említett Drupalt tartod, és FOGADOD a kéréseket arra vonatkozóan, hogy valaki termékfeltöltési szándékával "kopogtat az ajtódon", Te authentikálod, stb., majd feldolgozod az általa átadott adatokat, és importálod Drupalba a termékeket.
  2. Másik lehetőség: cronnal, bizonyos időközönként egy másik szerverhez csatlakozol (SOAP-kliensként), ami kínálja a web service-t, ott megkérdezed, van-e azóta újabb termék, amit fel kellene tölteni, ha igen, lehúzod, Drupalba importálod.
  3. Harmadik lehetőség: a kettő kombinációja.

Nekem az első tűnik a legkevésbé erőltetettnek, tehát esélyes, hogy jobban járnál, ha inkább SOAP-szervert tartanál fent.
Ami viszont nagyon fontos, az a biztonság. Ezt összekattintgathatós felülettel rendelkező modulok nem fogják neked megoldani, úgyhogy erre neked kell nagyon ügyelned.

"Olvastam a SOAP Client modulról, de az csak egy API-t ad, ha jól vettem ki.
Lehet kombinálni kellene valamelyik másik modullal?"

Miért kellene kombinálni?
Mi a baj az API-val?
Ez szerintem tipikusan nem olyan feladat, amit lazán el lehet intézni grafikus felületről, muszáj lesz hozzá kódolnod.

0
0
gszoke képe

a részletes leírást, jelenleg a 2. lehetőség az ami aktuális, vagyis kliensként egy másik szerverről kérdezem le az adatokat.

jelenleg nusoap lib irányába indultam el modul írással.

van esetleg tapasztalatod a SOAP Client-tel kapcsolatban?

0
0
Sk8erPeter képe

A SOAP Clienttel kapcsolatban nincs tapasztalatom, önmagában NuSOAP-pal, WSDL-generálásával már van, de PHP-ben ez eléggé nagy szívás lehet - a gyenge típusosság miatt nem lehet egyetlen kattintásra generáltatni egy IDE-vel komplex osztályokból és egyebekből normális WSDL-t (mint pl. C#-nál), így adott esetben lehet vele munka bőven.
Én pl. azzal szoptam korábban, hogy C#-klienssel normálisan le tudjak kérni adatokat SOAP web service-en keresztül, amihez a WSDL-t PHP-vel kellett generálnom:
http://stackoverflow.com/questions/6986350/generating-wsdl-with-nusoap-r...

Asszociatív tömbök (struct-ként a C#-kliensben), objektumok, miegymás...
Hátha neked is szükséged lesz hasonlóra (hogy pl. mondjuk egy függvény visszatérési értékeként komplex elemeket várj (tömb, ojjjjektum, stb.)).

0
0