A Simplenews a feladó email címébe óriási zöldséget tesz

Kocsis Kata képe

Szépen beállítgatom az admin/content/simplenews/types/edit/ oldalon a hírlevelem adatainál:

Feladó nev = Napraforgó Magazin
From email address = [email protected]

Mégis ilyeneket látok a különböző levelezőrendszerekben:

?UTF-8?B?Ik5hcHJhZm9yZ8OzIFRhbmZvbHlhbW9rIiA8dGFuZm9seWFtb2tAbmFwcmFmb3I=?=@vps143.nlg.hu,
[email protected]

Láttatok már ilyet? Ez például a gmail-es verzió, és spam-ként is értelmezi a kiküldött levelemet.

Ezt csinálja a munkahelyi email címemen: "Napraforgó Tanfolyamok" ; [email protected]

Mi lehet a baj?

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
aksza képe

Nem lehet, hogy valahogy szövegszerkesztő került a beviteli mezőhöz, ahol állítottad az e-mail címet?

0
0
leonidasz képe

Miben küldöd? html mail, plain text? esetleg nem a mimemail cseszerint el vmit?

0
0
Kocsis Kata képe

Sima mime mail nélküli simplenews modultelepítés volt, nem volt a szövegre vonatkozó beállítási lehetőség. Gondolom, akkor plain text?

0
0
Illyés Edit képe

Elvben ezt a hibát már javították.

1
0
Kocsis Kata képe

A legfrissebb (6-os drupalhoz tartozó) Simplenews mime mail-lel és anélkül is ezt csinálja. Legalább tudom, hogy az ékezetes betűk miatt...

Nem lesz túl okos a kérdés, bocs, de ha van egy ilyen patch-em, azzal mit kell csinálnom? bemásolom file-ként a gyökérbe, vagy a modul könyvtárába?

0
0
szt képe

Először meg kell nézni az issue-ban, hogy a patch commitolva van-e már a devhez (világos, ugye? :).
Jelen esetben aug. 17-étől a 6.x-2.x és 6.x-1.x verziók már tartalmazzák a javítást: használni lehet a dev verziót.
Ha még nem lett volna becommitolva, akkor a patch fájlt le kell tölteni, és alkalmazni kell a patchfájlt. Meg lehet csinálni manuálisan is, minden progi nélkül, de egy nagyobb patchfájl alkalmazása iszonyú munka kézzel, de meg lehet csinálni. Ha megnyitod a patchfájlt, akkor benne van, hogy mit kell csinálni.

1
0
Kocsis Kata képe

Hálás köszönetem!!! Neked köszönhetem, hogy megértettem a képkezelést annak idején 1-2 éve. Most már szuper imagecache felhasználó vagyok :)

És igen, tudja az ékezetes feladót is kezelni.

0
0
szt képe

Szívesen! De a legnehezebb műveletet Edith végezte el (megtalálta az idevágó issue-t). Mert sokszor az van, hogy küzdesz valamivel, közben már rég van rá egy issue, amiben lehet, hogy meg is van oldva a dolog, csak hát meg kell találni a megfelelőt. (Idevágó szép feladat: duplikált issuekat keresni a d.org-on :)

0
0