PHP template készítése.

SztyopuSite képe

Sziasztok.
Egy ideje foglalkozom a Drupal-al. Szerintem a legjobb CMS.
Viszont vitát vesztettem egy nálamnál profibb webszerkesztő ismerősömmel,miszerint a Joomla és a wordpress jobb, de legalábbis könnyebb benne webshopot létrehozni. Ubercart és a Commerce láttán, ezt ma már nem meri ilyen határozottan állítani. Viszont a sminkek terén ő nyert. Az az szebb csicsásabb témákat (sokat közülük ingyenesen) lehet beszerezni Joomla-ból. Sajnos ez a főnöknek sokat számít.
Így most azon vagyok, hogy eszt is megcáfoljam.

Szeretnék egy olyan sminket írni Drupal alá, amiben felhasználnám az általam készített látvány tervet (a fájlok PS-ben és AI-ban vannak).
Olvasgattam már a témában és azt hiszem php templatet kell készítenem.
Ezért fordultam a Drupal legnagyobb erősségéhez HOZZÁTOK!

Azt szeretném kérni, hogy linkeljetek be olyan oldalakat ahol vannak erről a témáról leírások. Minden jöhet magyar (fizetős is), angol, video, vagy könyvek.

Itt az oldal, amit szeretnék Drupal-ban megvalósitani. (PHP alapú az oldal.)

Előre is köszönöm a segítséget!

Drupal verzió: 
Fórum: 
SztyopuSite képe

A lényeg az, hogy a főmenünek az oldalsávnak, is képekből kell állnia, de úgy hogy különböző kis ikonok legyenek a a különböző menüpontok mellett.

Az is nagy segítség lenne, ha ajánlanátok olyan meglévő sminket, amellyel érdemes lenne foglalkozni, átalakítás szempontjából.

Segítsetek !
Nincs kedvem most sem a Joomla-hoz, sem a Wordpress tanulásához. :)

0
0
pityu73 képe

Én még koránt sem vagyok profi a témában, de ez a két videó pont egy Photoshop képről készít designt:

Plusz megnézném az Omega theme-ben rejlő lehetőségeket.
(Ez most tanulom én is.)

A menü ikonokhoz meg van modul: menu_icons

A profiktól szerintem még ennél okosabbat is fogsz kapni. Én hirtelen enyit tudtam összeszedni neked. Remélem indulásnak jó....

1
0
SztyopuSite képe

Köszönöm!

0
0
mattil képe

A kályha: Drupal7themes könyv
Hosszú Kálmán leírása:
http://www.kalman-hosszu.com/drupal-ban-az-elsodleges-linkek-primary-lin...
Egy nélkülözhetetlen modul:
http://drupal.org/project/menu_icons
A Youtube-on sok-sok videó van a témában. Talán Dicitalrecline csatornája az amit érdemes először átnézni.

A fenti csak tényleg pár link ami hirtelen eszembe jutott, majd a többiek gondolom linkelnek még ide egy csomót :)

1
0
SztyopuSite képe

Köszönöm!

0
0
csakiistvan képe

En a ZEN sminket szoktam hasznalni, annak csinalok egy alsminket, es azt modositom.

Az altalad linkeld oldalban mar nem igaz amit irsz, miszerint kepekbol all a menu. A menu szoveg, es helyesen hatterkepkent meg van adva egy ikon. Nem nagy dolog.

2
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

SztyopuSite képe

Köszönöm!
Kösz a kiigazítást is. A jó pap holtig tanul! :)

0
0