PHP 5.3 támogatás

Anonymous képe

Sziasztok!

Néztem a témákat és olvastam, hogy „elvileg” a core fel van készítve a PHP 3.x támogatására, de az egyes modulok esetén ez változó.

Gondoltam megnézem a használt moduljaimat, hogy a drupal.org-on van-e infó arról, hogy melyik támogatja, vagy nem.

Példának a Views modult néztem, de nem találtam erről infót.

Nem voltam elég figyelmes, vagy nincs feltüntetve általában ez a nem kevéssé szükséges infó az egyes moduloknál?

Elég sok warning jön a Views beállítása alatt, amit XAMPP segítségével próbálgatok, ami PHP 3.x-et használ.

Mert nem hiszem, hogy ennyiszer rosszul csinálok valamit, sőt, amit enged a felület, az nem zárulhat hibajelzéssel, szerintem.

Drupal verzió: 
vacati képe

Bocsánat, természetesen PHP 5.3.x-ről beszélek :-)

(Akinek van jogosultsága, kérem írja át az eredeti címet, mert így senki sem fog foglalkozni a témával...)

0
0
pp képe

átírtam

pp

0
0
vacati képe

De úgy látszik mégsem mozdul rá senki :-/

0
0
vacati képe

Na, akkor elbeszélgetek magammal:

Kicseréltem a XAMPP-ot egy korábbi verzióra (1.7.1), hogy a PHP 5.2.x-es verzió legyen.

Azon kívül, hogy ez a XAMPP sokkal gyorsabb és a localhostom is, az a sok warning a Views modul beállításai során megszűnt. Lehet, hogy lesznek még később, de szerintem nem, mert ahol eddig voltak, most nincsenek.

Tehát pl. a Views nem szereti a PHP 5.3.x verziót.

Kár, hogy a moduloknál nem hívják fel erre a figyelmet, vagy annyira informatívan, hogy ne kelljen keresni...

Csá! :-)

0
0
Laza képe

ha esetleg megírnád a hibaüzeneteket, esély is lenne válaszolni a kérdésre :)
A sok warninghoz maximum sok szerencsét tudok kívánni :)
Szóval ennél több info kellene.
Alapvetően szerintem mindig érdemes prekoncepció nélkül megfogalmazni a kérdéseket, milliószor előfordul, hogy a biztosnak feltelezett dolgokról végül kiderül, hogy nem jók, nincs közük a hibához stb.

0
0
vacati képe

Nem volt lényeges a hibaüzenet, mivel számtalan volt és egyértelműen látszott, hogy itt valamilyen rendszerbeli probléma lehet. És lám, jól sejtettem, mert amióta visszaálltam PHP.5.2.x-re, semmi warning, minden szép és jó.

Tehát ez nem prekoncepció volt, hanem agyalás, ami viszont helyes dolog.

0
0
pp képe

attól még lehet, hogy egy modul okozta a problémát.

pp

0
0
vacati képe

Jelen esetben nem „általános” hibáról, hanem a Views modul PHP 5.3.x támogatásának hiányából adódott.

0
0