Modulok bekapcsolva mégsem működnek

phoenix képe

Sziasztok! Olyan problémába ütköztem, amikor is egyes modulok - pl.: comment, tagadelic, captcha, stb. - hiába sikeresen telepítve és bekapcsolva is vannak - az adminisztrációs menün kívül nem találkozok velük sehol. Értem én ezalatt, hogy pl. a Hozzászólások menüpont megjelenik és használható is a drupal főmenüjében, viszont se az oldalak beküldésénél sem pedig a már beküldött oldalak esetében nem jelenik meg sehol ez a funkció. A felhasználók jogosultságainál is megjelenik a comment rész és engedélyezve is vannak, mégsem működnek.

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
Balogh Zoltán képe

Szerintem az adott tartalomtípushoz nincsenek engedélyezve a hozzászólások. Szerkeszd a tartalomtípust, engedélyezd a hozzászólásokat és utána majd megjelenik.

0
0
phoenix képe

A tartalomtípusokon belül a hozzászólások menüpont alatt csak az eddigi hozzászólások listáit találom. Semmi mást, az adott tartalom típus beállításain belül - pl.: az írás - pedig nincs ilyen beállítási lehetőség.

0
0
Balogh Zoltán képe

Az admin/content/types/story/edit oldalon nem látsz olyat, hogy "Hozzászólás-beküldési beállítások"?

0
0
phoenix képe

Nem, sajna.

Amit még észrevettem, hogy talán ingyenes tárhelyről localhost-ra - Ubuntu Server + Apache2 - való költöztetés után szűntek meg ezek a beállítási lehetőségek

0
0
Balogh Zoltán képe

Biztosan be van kapcsolva a comment modul? Garland sminkkel sem jelenik meg a beállításos rész a fenti oldalon?

0
0
phoenix képe

Természetesen igen.

Megnéztem garland-nál is ugyanezek a lehetőségek vannak.

0
0
szt képe

Csak egy tipp: az admin/content/node-settings oldalon van egy "Jogosultságok újraépítése" gomb, talán megoldja.

0
0
phoenix képe

Köszönöm a tippet, de ez sem nyert.:(

Továbbra is minden változatlan.

0
0