Magas terhelés, néhány látogatónál

alvilag képe

Sziasztok!
Nem vagyok netadmin, ezért előre is elnézést kérek a balgaságokért és a konyhanyelvi kifejezésekért.

Szóval, a herbatop.hu oldal készült Drupal 6.17-es alatt. Elég egyszerű az oldal, csupán taxonómia, és néhány oldal az egész.
Napi átlag 88 látogatója van az oldalnak, mégis olyan memória és CPU igénye van, mint egy több ezres látogatottságú oldalnak. A szolgáltatónál a top 3-ban jegyzik.

Az alap cache beállításokat benyomkodtam. Most már kínomban agresszívre állítottam. Szintén kínlódásból feltettem a Javascript Aggregator 6.x-1.5 modult is és mindent bekapcsolgattam.

Ez sem oldotta meg a problémát.

Tudnátok bármilyen tippet adni? Hogyan lehetne ezt monitorozni?

Köszönettel!

Drupal verzió: 
eMeLA képe

Azért a szolgáltató mondhatna valami közelebbit is, hogy pl. mikor nő meg a terhelés, esetleg melyik oldalnál... Kérdezz rá!

Hányan vannak a hírlevélre feliratkozva?

A drupal log nem jelez valami szokatlant?

1
0

...mit tudok: http://web.termuves.hu

kepes képe

Sziasztok!

A tárhely nálunk van, a napi statisztikában nézzük minden nap mi a helyzet, így pillanatnyi terhelést egyelőre nem látunk. A rendszer rögzíti a napi top processeket is, abban többször is szerepel az index.php, ez azonban szerintem nem olyan nagy baj mint az átlag.

Egyelőre nincs más ötletem csak a cache, amit pp is javasolt.

0
0
pp képe

Boost modult tedd fel és leesik majd a terhelés. Ez amolyan hályog kovács módszer, mert igazából meg kéne nézni, hogy mi az ami miatt nagy a terhelés és ott reszelni rajta. Amint látom azonban csak anonymous felhasználók vannak.

A teljesítményen azért is fog dobni, mert amint látom az összes terméked megjelenik minden oldalon egy rejtett (popup-active-overlay) div-ben. Persze lehet, hogy ha ezt a funkciót kikapcsolod akkor is nagy nyereségre teszel szert, esetleg, ha használod a Views Content Cache modult.

pp

1
0
alvilag képe

Nagyon köszönöm! Nem is vettem észre, hogy ilyen hülyeségeket pakol be a DOM-ba.
A megoldás a Popup Elements (6.x.-3.21)-> Popup Breadcrumbs részében volt. Ha minden igaz (régen fejlesztettem az oldalt) alapból hozza a node-ok breadcrumb-ját a felugró ablakokba. Ezért volt tele az összes termék címével és leírásával.
Ezt töröltem és máris érezhetően gyorsabb lett az oldal.
Majd meglátjuk, hogy kepes kolléga mit lát a varázsgömbjében, és írom a részleteket.

Még egyszer köszönöm!

0
0
kepes képe

megnéztem a mysql logokat is, ott is van ám garázdálkodás rendesen, de szerintem meg fog oldódni a javítással. Mindenesetre ide másolom a problémás részt a napi 1.640.000 lekérdezésről:

Count : 1.57M (12.95%)
Connection ID : 2776539
Database : herbatop_herbatop
Users :
herbatop_herbato@localhost : 97.43% (1528169) of query, 13.54% (1640937) of all users

Query abstract:
SELECT dst FROM url_alias WHERE src = 'S' AND language IN(S2) ORDER BY language DESC, pid DESC

Query sample:
SELECT dst FROM url_alias WHERE src = 'taxonomy/term/586' AND language IN('hu', '') ORDER BY language DESC, pid DESC

0
0