Imagefield linkelhető legyen, de külső URL-re mutasson

Kocsis Kata képe

Szeretnék olyan cikkeket megjelentetni az online magazinomban, amelyek külső partnertől származnak. Ilyenkor a cikk alján egy logot szeretnék elhelyezni, amire kattintve a cikk eredeti keletkezési helyére lehet jutni (pl. a www.babaszoba.hu-ra).

Tehát egy kép, ami linkként funkcionál, és egy külső URL-re mutat. Hogyan kell csinálni? Mert az imagefieldem-et csak vagy a node-ra vagy a kép-re tudom linkelni a jelenlegi tudásom szerint...

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
jabba306 képe

csakiistvan képe

Hát, lehet jobb kézzel a bal fület vakarás esete, de én az alábbi módszerrel oldanám meg:

  1. kellene 2 mező a CCK-al, kép és url
  2. hide-old a tartalom típus megjelenítésénél a mezőket
  3. készíts egy blokk nézetet, ahol ezt a két mezőt állítsd be a "Mezők" részhez.
    1. Sorrend fontos, először az url, másodiknak a kép legyen a mezők sorrendjében
    2. Az url mezőnél pipáld be majd a "Ne legyen megjelenítve" lehetőséget, de amíg teszteled addig nyugodtan megjelenhet amúgy
    3. a kép mezőnél a "Mező megjelenítése hivatkozásként" részbe a "Helyettesítési minták" csoportból másold ki az url mintáját, pl: [field_cikk_url], és másold be a "Hivatkozás útvonala:" részbe, see: http://dl.dropbox.com/u/63525092/minta.jpg
  4. Az hogy ez ne az összeset, hanem az adott nodehoz csatolt képet, és hivatkozás párost tegye ki kell a következő:
    1. Argumentum hozzáadása->Tartalom: Tartalom azonosító
    2. A "Műveletvégzés, ha az argumentum nincs jelen:" résznél a képen látható jelölőket pipáld be, see: http://dl.dropbox.com/u/63525092/argumentum.jpg , ezzel azt értük el hogy a nézet csak azokon az oldalakon mutat értéket ahol a node ID-hoz tartozik érték
  5. Nézetben is tudsz tesztelni, ha a mnetés gomb alatti "Élő előnézet"/Argumentumok részbe beírod a node ID-t, akkor elvileg a megfelelő értéket kell mutassa
  6. A blokk nézetet tedd be egy régióba
0
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

szantog képe

Nincs cck-ban valami field-fieldneve preprocess, vagy tpl.php, amiben ezt frappánsan le lehet vezényelni? Ez a viewsos dolog olyan khm.. jobb kézzel a bal fület vakarásnak tűnik. :)
Én felraknám a devel_themert, rákattint a képre, és megnézném, hogy melyik preprocess függvényben kell hozzányúlni. Ott kell legyen valami $content, ami a renderelt képet tartalmazza, valami ilyesmit kell belőle csinálni.
Kell egy mező a linknek, akár lehet sim textfield is

function hurra_megvan_a_preprocessem($vars) {
  $node = menu_get_object();
  if (isset($node->type) && $node->type == 'tartalomtipusom' && !empty($node->linkmezoneve[0]['value']) && !empty($node->kepmezoneve[0]['eztnemtudomfejbol'])) {
   $vars['content'] = l($vars['content'], $node->linkmezoneve[0]['safe_value'], array('html' => TRUE));
  }
}
0
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

csakiistvan képe

olyan módszert akartam vázolni amit Kata is biztosan tud kivitelezni, ha megy neki a preprocess, hát uccu :)

0
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

Kocsis Kata képe

Programtervező matematikus vagyok, úgyhogy előbb-utóbb a prepocess függvények sem fognak zavarba hozni, de jelenleg azért örülök a view-s megoldásnak is :)

5
0