http://10.9.33.128/drupal/?q=user

john_gotti képe

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni! Pár napja a http://10.*.*.*/drupal/?q=user linkek nem tudok belépni. Beírom a felhasználónevet és a jelszót majd a: "Hozzáférés megtagadva
Nincs megfelelő jogosultság a lap megtekintéséhez." hibaüzenetet kapom. A portálon csak kevesen vagyunk regisztrálva, igazából ketten szoktunk csak bejelentkezni, és a másik felhasználónak is ugyanezt a hibaüzenetet írja ki. A portál működésébe már jó ideje nem nyúltunk bele, modulokat nem telepítettünk, csak új híreket és menüpontokat tettünk fel.

Drupal verzió: 
Fórum: 
nevergone képe

Ez egy privát "A" osztályú cím, vagyis mi nem tudjuk elérni az oldalt, csak ti.
Viszont érdemes lett volna megosztanod velünk olyan adatokat, mint pl. a Drupal verziószáma, mióta jelentkezik a hiba, előtte mit csináltatok, stb.
Most azonban egy ennél is fontosabb kérdés: van phpMyAdmin hozzáférésed?

0
0
john_gotti képe

Tudom, ez egy csak intranetről látható portál. Modult, beállításokat már jó pár hete nem variáltunk, csak híreket és menüpontokat tettünk fel. A probléma múlt hét csütörtök óta áll fent. 6-os verziójú drupalt telepítettem kb fél éve, az adatbázishoz (mysql,phpmyadmin) minden jogom megvan.

0
0
Laza képe

Akkor szépen a user táblában keresd ki az UID 1-t, és írd át a jelszót. Ne felejtsd el beállítani, hogy MD5!
Lehet, hogy nem itt lesz a probléma, de mindenképpen érdemes ezzel kezdeni.

0
0
john_gotti képe

Sajnos ez nem segített. Átírtam 1234-re, de nem enged be, ezzel a jelszóval sem.

0
0
aries képe

ezt küldd be sql konzolra: update users set pass=MD5('1234') WHERE uid=1

0
0
john_gotti képe

Köszönöm az eddigi segítséget, itthonról sajna nem férek hozzá a benti hálózathoz, így holnap tudom csak folytatni a hiba felderítését. Egyébként sikerült átírnom a 1234-re, és beállítottam az md5-öt, de azért megpróbálom mjad konzolon keresztül is.

0
0
john_gotti képe

Az adatbázisban sikeresen meg tudom változtatni a jelszavamat.

Közben észrevettem, hogy ha jól írom be a jelszót, csak akkor kapom ezt a hibaüzenetet:

"Hozzáférés megtagadva
Nincs megfelelő jogosultság a lap megtekintéséhez."

Amennyiben rossz a jelszó:

"Nem megfelelő felhasználói név vagy jelszó. Elfelejtette a jelszavát?"

üzenetet kapom, piros kiemeléssel.

0
0
Laza képe

a kezdőoldal micsoda? miután megpróbálsz belépni és hibaüzenetet kapsz, utána ha elnavigálsz másik oldalra, ott nem vagy bejelentkezve?
egyszer már jártam így, de nem emlékszem, mi volt a helyzet kulcsa.
.htaccessben vizsgálódnék még esetleg...

0
0
john_gotti képe

A kezdőoldal alapbeállításon van. Ha átnavigálok másik oldalra, akkor ugyanúgy nem vagyok bejelentkezve. Sajnos teljesen tanácstalan vagyok, hogy mit tegyek, most már kellene frissítenem néhány tartalmat.

0
0
Petik képe

Az elfelejtett jelszóra mi van?
Mellesleg (mivel ebben az intranetben vagyok) a http://10.9.33.128/drupal/?q=user/register sem megy!!

0
0

Üdv. Peti

Aspi képe

Hát elsőnek a phpmyadmin segítségével archívot készíts az adatbázisról;) (exportáld)

Ha van korábbi archivod akkor állítsd vissza, oda ahol még be tudtál lépni. Ha ezzel sem megy akkor nem is a drupalon belül kell keresni a probléma okát.

0
0
kardave képe

Ugyan ilyen gondom volt egyszer, sérült sessions tábla miatt.

0
0
john_gotti képe

A sessions tábla valóban sérült.

#145 - Table './drupal/sessions' is marked as crashed and should be repaired

Lehet vele valamit kezdeni?

0
0
aries képe

nevergone képe

Akár ki is ürítheted a tartalmát (TRUNCATE), annyi lesz az eredménye, hogy minden bejelentkezett felhasználót kidob a rendszer és újra be kell jelentkezniük.
Arra figyelj, hogy ne a táblát töröld, csak a tartalmát ürítsd!

0
0
john_gotti képe

Hálás köszönetem mindegyikőtöknek! A sessions tábla kiürítése után újra be tudok lépni az admin felületre. :)

0
0
Petik képe

Szupi:)
Nagyon tanulságos bibi volt:)
Köszönöm, érdemes fórumozni:)

0
0

Üdv. Peti

Aspi képe

Az tiszta sor hogy session-t használ a drupal is.

Ezek szerint a session vátozó tartalmát adatbázisban tárolja illetve frissíti, ha jól értem.

Vagy lehet nem jól értem (esetleg rosszul fogalmazom). Ha letörlöm a tábla adatait, ez hogy vezet session destroy-hoz?

0
0
Aspi képe

Nézegettem a session id-t a session tábla sid mezőjét ellenőrzi. Csak akkor változhat meg ha valaki újra belép ugyanazzal az acc-tal.
Elvben így lehetséges, hogy két külön IP címről indítva ugyanazzal az acc-tal be lehet lépni?
Ebben az esetben lehetséges 2 session egy userhez?

0
0
Balogh Zoltán képe

Akár száz is. Képzeld el, hogy fejlesztesz, és 4-5 különböző böngészővel vagy benn a lapon. Igencsak szopóág lenne, ha minden egyes böngészőben minden egyes lapnál be kéne jelentkezned, mert a session-öd állandóan "elveszik" a másik böngészőben történő kattintás miatt.

0
0
Aspi képe

Nem erre gondoltam. Amit írsz azonos IP-ről bejelentkezés. Ha két különböző IP címről lépsz be, akkor lehetséges-e több session egy userhez?

0
0
nevergone képe

Lehetséges, miért ne lenne az? Be vagyok lépve a munkahelyi gépemről és az otthoniról is, ne dobáljon már ki egy rendszer állandóan a váltásnál.

0
0
Aspi képe

Aham, akkor ez a gond, nem?

Session ID-t beírja session táblába, de meg kell hogy maradjon session tömben is. Mert ezt biztosan használja ellenőrzéshez. Kipróbáltam, nézi session id-t. Egyszóval a php session tömben lévő session id csak akkor változik, ha új authentikáció van vagy ha lefut egy cron vagy illyesmi.
Ha tehát újra lefut és kiürül a tömb, de a tábla nem, akkor balhé van?
Legkevesebb ilyenkor duplicated key-nek kell lenni az adatbázisnak, nem?
Ilyenkor ha kidob, (mert kidob, hiszen nem stimmel session id) és újra belépsz beenged?

0
0
Balogh Zoltán képe

Az authentikációnál a session id cseréjének biztonságtechnikai okai vannak (session lopás kivédése), erről itt hallotunk elég sokat . Más esetben nincs nagyon ok a változtatgatásra. A session tábla kezeléséről (űrítéséről) pedig edgarpe írt nemrég. De én nem nagyon találkoztam még duplicated key hibával a sessions táblával kapcsolatban.

0
0
Aspi képe

Én találkoztam. Éppen ezért teszem fel ezeket a kérdéseket.
Egyébként rátapintottál a lényegre sikerült kivennem session ip-t miközben bent volt az admin és vissza is töltenem, átírnom stb. Ha nem csinál közben semmit az admin észre sem veszi. Bár tényleg figyeli, hogy megvan-e és minden esetben új sid-t ad belépéskor, mely a timestamppel van összefüggésben még az IP és userid-n kívül persze. Azt nem tom hogy pontosan még, de sokat segítettél kösz:)

Asszem igancsak oda kell figyelni miféle modulokat töltögetünk le;)
A multisite és a domain access modul vicces dolgokat művel, ha nem tévedek. Ajjaj.

Na páska mert már offtopicba hajlok;)

0
0
Aspi képe

Ja még egy fontos kérdés, aztán páska.

VPN-ről vagy rejetett IP-vel be lehet jelentkezni a Drupal-ba vagy esetleg IP nélkül?
Vagy ez eleve kizárt?

0
0
nevergone képe

Kérlek indíts új témát, te is látod, hogy az eredeti kérdésfeltevéshez ezeknek már semmi köze.
Köszi! :)

0
0
Aspi képe

Nahát azért ez így nem teljesen igaz, van köze némiképp a témához, nem is kevés;):)

0
0
kismocsy képe

Ha valakinek ez nemtetszene, akkor a Single Login modullal megoldható hogy egyszerre csak egy helyen legyél belépve.
http://drupal.org/project/single_login

A http://drupal.org/project/persistent_login modulban pegig állítható, hogy egyszerre hány helyről legyen szabad bejelentkezve maradnia a usernek, de tud még egy-két finomságot.

0
0
Aspi képe

Kösz, megnéztem. Becsapós az elnevezése single login. Valamiért simple-nek néztem eddig. :)

0
0