Gördítősáv létrehozása

macilaci78 képe

Jó napot!

Drupal 6.26-ban úgy néz ki az alakítani kívánt honlap, hogy van 3 hasábja. Bal oldali blokkok, Tartalom, Jobb oldali blokkok.

Amit szeretnék elérni, hogy a jobb oldali blokkban felsorolás szintjén megjelenő több tucatnyi elem ne emelje meg indokolatlanul naggyá a honlap magasságát.
Tematikusan több dolog van itt felsorolva (3-4 témába sorolva), de a sok tucatnyi elem miatt az alsóbb témák kívül esnek a látószögön. Az 1-1 témában felsorolt elemek között szeretnék a blokkon belül gördítősávval navigálni.

Tehetnék be menüt helyette, nem akarok. Szétszedhetném több blokkra is és "Tovább..." linkesítem, de azt sem akarom.

Segítséget előre is köszönöm! :R

Taxonomy upgrade extras: 
Drupal verzió: 
Fórum: 
SecMan képe

A jobb oldali blokknak CSS-ben kell adnod fix magasságot (azaz mekkora legyen ami görgetés nélkül is látszik) és egy overflow-y: scroll tulajdonságot.

1
0
macilaci78 képe

Ez működik, de nem ezt akartam. :) Ez az egész blokk magasságát befolyásolja.
Én a blokkon belül az egyes felsorolásokat szeretném ilyen csúszkás megoldással könnyebben kezelhetővé tenni.

Legrosszabb esetben az egyes felsorolásokat különszedem blokkonként.

Szerk: Ez a jobb hasáb egészének magasságát állítja, nem blokkonként külön-külön. Mivel csak egy blokk volt eredetileg, így nem tűnt fel.
Szétszedtem a 3 felsorolást 3 blokkba, de nem blokkonként adja a gördítősávot, hanem egyben.

Szóval blokkonként szeretnék gördítősávot, de csak a jobb oldali blokkokban. Ezt hogy?

0
0
SecMan képe

Nyilván azt célozd meg vele, aminél ezt a hatást el akarod érni :)
Pl. Ha a jobb sávodra, ami gondolom egy sidebar-second vagy hasonló nevezetű befoglaló elemet jelent, akkor arra az elemre adod rá.
Ha az ezen belüli egyes blokkokra, akkor megcélzod a jobb-sáv befoglaló elemen belüli blokkokat és azokra adod rá.
Csak a példa kedvéért, a jobb oldalsávot a div.sidebar-second jelenti, a blokkok meg div.block-ot. (ez a sminkedtől függ)
ekkor a css:

  1. div.sidebar-second div.block{
  2. overflow-y: scroll;
  3. height: 150px;
  4. }

De megcélozhatod még ezen belül is magát a tartalmat (a blokk címe nélkül) ha a .block -on belüli div.content-et célzod meg.
Magyarul: konkrétan azt a legkisebb egységed célozd meg, aminél ezt szeretnéd. Látatlanban ennél pontosabban nem fogom tudni megmondani, de Firebuggal vagy Chrome-ban végig is próbálhatod "live" hogy mire kell ráadnod.

3
0
macilaci78 képe

Köszönöm, sikerült!

0
0