Facebook for Durpal (fb) és Devel, egy hibaüzenet pont a finishben

tiburi képe

Sziasztok!

Részben az itteni, illetve más oldalak leírásai szerint végigmentem az FB modul telepítésén.
Az FB login működik, buttonok vannak, nagyon örültem!

Akárhányszor rámegyek a modul beállításaira egy pop-up ablakon kapom ezt az üzenetet:
fb_devel.js: Facebook JS SDK initialized without app id!

Megnéztem a fb_devel.js fájlt (lásd alább). Valakinek van ötlete, hogy az api kódot hova kellene tennem, ha egyáltalán azt kell tennem? Az Fb_social comment funkciók valószínűleg emiatt a hiba miatt akadnak... szóval "kaszkád-jellegű" a probléma.

Köszi szépen!

/**
 * Devel helpers and sanity checks.
 *
 * This file will be included only when fb_devel.module is enabled and user
 * has 'access devel information' permission.
 */
 
FB_Devel = function(){};
 
FB_Devel.sanityCheck = function() {
  if (typeof(FB) != 'undefined' &&
      (!Drupal.settings.fb || FB._apiKey != Drupal.settings.fb.fb_init_settings.appId)) {
 
    // There is a <script> tag initializing Facebook's Javascript
    // before fb.js has a chance to initilize it!  To fix: use browser
    // to view page source, find all <script> tags that include all.js
    // and get rid of them.
    // NOTE: this seems to get triggered sometimes, even when set up correctly.  Race condition?
    debugger; // not verbose.
    if (Drupal.settings.fb_devel.verbose) {
      alert("fb_devel.js: Facebook JS SDK initialized witout app id!"); // verbose
    }
  }
 
  var root = jQuery('#fb-root');
  if (root.length != 1) {
    debugger; // not verbose.
    if (Drupal.settings.fb_devel.verbose) {
      alert("fb_devel.js: no <div id=fb-root> found!"); // verbose
    }
  }
};
 
/**
 * Called when fb.js triggers the 'fb_init' event.
 */
FB_Devel.initHandler = function() {
  //alert("FB_Devel.initHandler");
  FB_Devel.sanityCheck();
 
  // Facebook events that may be of interest...
  //FB.Event.subscribe('auth.login', FB_Devel.debugHandler);
  //FB.Event.subscribe('auth.logout', FB_Devel.debugHandler);
  //FB.Event.subscribe('auth.statusChange', FB_Devel.debugHandler);
  //FB.Event.subscribe('auth.sessionChange', FB_Devel.debugHandler);
};
 
// Helper, for debugging facebook events.
FB_JS.debugHandler = function(response) {
  debugger;
};
 
/**
 * Implements Drupal javascript behaviors.
 */
Drupal.behaviors.fb_devel = function(context) {
  jQuery(document).bind('fb_init', FB_Devel.initHandler);
 
  FB_Devel.sanityCheck();
};
Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
eMeLA képe

Ott kell annak lennie az első beállító oldal tetején !?
admin/settings/fb/social/settings

2
0

...mit tudok: http://web.termuves.hu

tiburi képe

Az említett mezőben az App ID/API Key helyett a kapcsolódó FB page ID-je volt behelyezve, ami nem ugyanaz.

Köszönöm!

0
0
tiburi képe

Nagyon érdekes, hogy az említett beállításokat követően minden rendben ment, bizonyos időközönként azonban újra előugrik a hibaüzenet, pedig úgy látom minden rendben működik. Ez mitől lehet?

0
0
szantog képe

A fb modulnak most épp csak a nyaka véres. Annyit változott a fb api, hogy nem volt képes lekövetni a modul, szóval most épp egy elég hibrid mixtúra az egész. Ráadásul az egész app-inicializálós folyamat működik gyászul, belenyúlás (modulhack) nélkül most kb 4-5x lassabb az oldalad bekapcsolt gyorstárnál is, mint enélkül. Az fb_init a rest apin keresztül kapcsolódik a fb-hoz, ami elég gyakran elszáll, ez simán okozhat hasonló gondot. Mondjuk hogy most épp az appidt reklamálja, az furcsa, főleg, hogy azt a drupalból kéne vegye.
De egyrészt pl ezt a devel részt gondolom ki lehet kapcsolni, erre biztosan nincs szükséged.

Másrészt érdemes lenne átgondolni, hogy kell-e az fb modul. Ha nem a komplett farmvillet akarod kiszolgálni a drupal oldaladdal, valszeg nem.

Továbbá azt tudom javasolni mindenkinek, hogy csak komoly debug rutinnal fogjon bele a fb modul használatába. A fb rest api egy bughalom, a fb modul felváltva kavar graph és rest apival + még én még php sdk bugot is találtam. Szóval már azt meredek betájolni, hogy a fbról, a fb moduloból, vagy más egyéb okból jön a hiba.

Bug reports:
257 open, 592 total

1
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

tiburi képe

Hasonló gondolataim vannak a "zavarról" nekem is, amióta használom. A rendszert tesztelem egy (kevésbé látogatott) oldalon. Viszont jó lenne ha működne ott ahova szeretném, mert végtelenül egyszerűsítené a user managementet, ráadásul a commentek és a többi plug-in tolja az említett oldal látogatottságát.
Van más alternatíva FB-n kívül, ami működik is?

0
0
eMeLA képe

A Facebookról le lehet tölteni azokat a scripteket külön-külön amiket a FB modul beszúr az oldalba. Pl. egy like gomb miatt én nem teszem fel a FB modult. Persze így csak forrásszinten lehet konfigurálni, de szerintem ritka hogy valamit meg kell változtatni...
(Vagy rosszul teszem ?)

2
0

...mit tudok: http://web.termuves.hu