email ellenőrzés és közzététel

jabba306 képe

Sziasztok!

Olyan forumot/blog-ot kell létrehoznom, ahová az anonymous felhasználók is tudnak hozzászólni.
Azonban valamilyen módon szeretném azonosítani a látogatót.
Azt már sikerült D6-ban beállítani, hogy beléri a látogatótól a levelezési címét, és a hozzászólást rejtettként menti.

Itt azonban elakadtam. Már csak egy lépés lenne kiküldeni a megadott email címre egy levelet benne egy linkkel, amire ha rákattint, akkor válik láthatóvá a hozzászólása.

Keresgéltem egy csomót, de valahogy erre nem találtam megoldást. Próbáltam a triggert, de nem működik jól.

Szerintetek hogyan oldjam meg a email-cím ellenőrzést?

Köszönöm!

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
jabba306 képe

Mivel nem érkezett válasz, ezért biztosra veszem, hogy nincs kész megoldás. Vagyis nekem kell egy modult készítenem.
Annyiban segítsetek, hogy honnan fogom tudni, hogy egy anonym felhasználó hozzászólt egy fórumhoz/bloghoz.
Vagyis a kérdés az, hogy hogyan aktiváljam a levél kiküldést.

Köszönöm!

0
0
aboros képe

itt egy leírás ami hasonlót csinál (csak nem kommentre, hanem node beküldésre) rules és flag modulokkal. kiindulásnak szerintem jó lesz, az elv kommentel is ugyan ez lesz csak másra figyel a rule, nem tartalom létrehozásra, hanem komment létrehozásra. (nem próbáltam persze)

most nézem, hogy 6.xben kell, arra macerás lesz mert a komment nem mezősíthető olyan könnyedén. de talán arra is van megoldás.

0
0

-
clear: both;

jabba306 képe

Lemaradt a link.

0
0
aboros képe

jabba306 képe

Köszönöm!

0
0
szantog képe

Kell egy saját menuelem a hook_menu megvalósításával, pl comment_activate. A hook_comment insert opjára össze lehet állítani a levelet és az aktiváló linket, majd a drupal_mail el kiküldeni.
Az aktiválólink formája valami ilyen kell legyen: http://foo.bar/comment_activate?cid=[comment->cid]&token=[token]
A tokent valami hesseléssel érdemes generálni nem publikus adatok alapján akár lehet a user emailcíme + cid, és akkor minden hsznél más lesz, sőt, hozzácsaphatsz egy fix értékű timestampet, és akkor azt is szabályozhatod, hogy mennyi ideig legyen érvényes az aktiváló link.

A menüelem page callbackjében megvizsgálod, hogy a comment közétett-e, ha nem akkor elvégzed a hash vizsgálatát, tehát legenrálod újra az előbbi képlettel a hasht, és összehasonlítod az urlben lévővel.
Ha az ok, akkor jöhet a comment_load($_GET['cid']), $comment->status = 1, majd comment_save('comment') és kész is.

Az emlegetett függvényeket és használatukat http://api.drupal.org/ on találod.

1
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

jabba306 képe

Köszönöm, a leírásnak megfelelően sikerült a modult elkészítenem!

0
0