"Elsődleges linkek" blokk nem választható

dadikovi képe

Sziasztok,

bocsi, ha kérdezték már előttem, de már egy órája bújom az oldalt, és nem találtam megoldást. Csináltam egy Drupal-sminket (D6), és a bal blokkba bele szeretném pakolni a "Navigáció" ill. az "Elsődleges linkek" blokkokat (főleg az Elsődleges linkek lenne az érdekes, ez azért kéne, mert ha jól olvastam az els. linkek csak blokként kezelve lehetnek kétszintűek // vagy úgy egyszerűbb).

A listában (admin/build/block) viszont a saját menümnél egyáltalán nem jelenik meg sem a Navigáció, sem az Elsődleges linkek - blokk, még a Tiltottak között sem. A többi témánál persze ott vannak (már hozzárendelve a bal menühöz).

A kérdés, hogy honnan, hogyan kell ezeket "elővarázsolni", vagy hogyha a smink kódjába kéne ezért belenyúlni, akkor mit tegyek?

Előre is köszönöm

Dávid

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
Fórum: 
csakiistvan képe


Csináltam egy Drupal-sminket (D6), és a bal blokkba bele szeretném pakolni


Nos ez nem blokk hanem régió, a régió az amibe blokkokat pakolgatsz.


A listában (admin/build/block) viszont a saját menümnél...

Ha jól értem az a probléma hogy nem jelenik meg a saját menüd amit a admin/build/menu oldalon hoztál létre.


A többi témánál persze ott vannak (már hozzárendelve a bal menühöz).

Mert valószínűleg a saját sminkedben nincs meg az a régió ami a többiben megvan. Vagy ha a smink infó fájlban definiálva is van, a page tpl-ben nincs kiíratva vagy fordítva.

1
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

dadikovi képe

Szia, köszi a választ! :)

A problémát jól értelmezted, bár jobban mondva nem egy saját menü nem jelenik meg, hanem az alap Navigáció menü blokkja (ami pl. az Adminisztráció linkjét tartalmazza bejelentkezés után), valamint a primary links (Elsődleges linkek) blokkja.

A page.tpl.php-ban ugyanúgy definiáltam a blokkokat, ahogy a Garland theme is csinálja:

  1. <
  2. div id="sidebar-left" class="sidebar">
  3. <?php if ($search_box): ?><div class="block block-theme"><?php print $search_box ?></div><?php endif; ?>
  4.  
  5. <?php print $left ?>
  6.  
  7. <?php if (isset($primary_links)) : ?>
  8. <?php print theme('links', $primary_links, array('class' => 'links primary-links')) ?>
  9. <?php endif; ?>
  10.  
  11. <?php print $feed_icons ?>
  12. </div>

Az $left-et az if-es ágtól függetlenül printeltettem ki [a Garland theme page tpl-jében még van egy "tesztelés", hogy isset($left) ], mert másképp nem jött be (valszeg ez is a problémra része lehet :S)

A info file-ban pedig ezek vannak ott:

regions[left] = Left sidebar
regions[right] = Right sidebar
regions[content] = Content
regions[header] = Header
regions[footer] = Footer

Bocsi, ha érthetetlenül fogalmaztam néhol :S

0
0