Calendar magyar dátum

krisztian74 képe

Sziasztok!

Tud valaki abban segíteni, hogy a calendar modulban hol tudom beállítani, hogy a nézetben ne "vasárnap, április 15 2012" legyen a dátum, hanem valami elfogadható magyar formátum?

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
csakiistvan képe

D7-ben itt tudod beállítani a dátum formátumokat: Administration » Configuration » Regional and language

D6-ban se nagyon van más helyen.

0
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

krisztian74 képe

Magyarra van állítva, az az alapértelmezett, és a dátumban is magyarul hozza a napot és a hónap nevét, mert így hozza: "vasárnap, április 15 2012". A beküldött új tartalom esetén pedig a fejléc alatt jól írja ki, mert ott pl. "2012, április 12 - 09:25" szerepel. Ebből gondolom, hogy a calendar modul beállításánál vagy valamelyik fájljában lehetne ezt módosítani. Igazából csak ennél a modulnál rossz a dátum formátuma.

0
0
Balogh Zoltán képe

krisztian74 képe

Köszönöm Zoltán, ez tökéletes!

0
0
krisztian74 képe

Egy hiba azért mégis előjött. A gond az, hogy megcsináltam úgy, ahogy írtam. Működik is jól, jó formában hozza a dátumot. Viszont ha most a blokkban, a naptár fejlécén hónapot váltok, és rákattintok mondjuk a júniusra, akkor is az áprilisra ugrik, és azt hozza elő.
Néztem a php kódokat, de nagyrészt ez nekem kínai, nem merek beleírni.
Ha visszaállítom az eredeti template.php-t, akkor újra rossz a dátum formája, viszont akkor jó a hónapváltás.
Tudsz erre esetleg valami megoldás?

0
0
Balogh Zoltán képe

Rég volt, és én nem találkoztam a jelzett problémával. Ebben sajnos most nem tudok segíteni.

0
0