Adatbázis setup hiba Drupal 6.10

myotis képe

Meggyőztek, hogy egy gyors honlapfelállításhoz használjak Drupalt, mert az a legjobb. OK...

Telepíteném, de az adatbázis setup sehogy sem megy. Létrehoztam az adatbázist, beállítottam a jelszót. Huszonötször ellenőriztem minden adat helyességét. Minden OK, hibajelzés nem jön vissza, de nem is lép tovább a telepítő. Visszaadja ugyanazt az űrlapot.

Ellenőriztem az adatbázis-felhasználó jogosultságait is. Megadtam neki mindent, amit a leírás alapján igényel.

Ilyenkor mi a helyzet? Kezdjem el buherálni a config fájlt? És ha már muszáj, mi mindent kell neki beállítani, hogy működjön?

A válaszokat előre is köszönöm!

Drupal verzió: 
aboros képe

/sites/default alatt van egy default.settings.php arról másolatot kell készíteni ugyanebbe a könyvtárba settings.php néven. ide fogja ugyanis menteni a telepítő a megadott db adatokat.

0
0

-
clear: both;

myotis képe

Szia!

Készítettem már az elején, mert jelezte a telepítő, hogy szüksége van rá. Igaz, nem másolat készült, hanem az eredeti lett átnevezve, de végül is ugyanarról van szó. Nem?

0
0
myotis képe

Hoppá... ezek szerint nem mindegy. Feltettem az eredeti default fájlt is, és így elindult.

Köszönöm!

0
0
aboros képe

azért hívják az egyiket másolat készítésnek a másikat meg átnevezésnek.
ha ugyan arról lenne szó nem kéne neki két név. :)

másolatot kell készíteni, tehát az eredeti default.settings.php -nak ott kell maradnia!

0
0

-
clear: both;

myotis képe

Igazad van, csak hát az ember egy idő után a szokásainak rabja lesz, és általában a default fájlokat nem használjuk, legalább is azon a területen, ahol én működöm...

Mégegyszer köszi a tippet! :)

0
0