Ad Classified Views felülírása

Phoere képe

Sziasztok!

Telepítettem az Ad Classified modult. A taxonómiában létezik hozzá a szótár (neve Hirdetési kategóriák), benne főkategóriák és alkategóriák.

Van egy listám, amely szépen kilistázza a kategóriákat az alias-okkal, pl. valami.hu/classified/hirdetesi-kategoriak/fokategorianev/alkategorianev

A linkek rendben az egyes kategóriákba tartozó hirdetéseket listázzák, de az Ad Classified views alapján, én viszont saját magam szeretném kialakítani a nézetet (ne csak a cím jelenjen meg, hanem több adat az egyes hirdetésekből.)

A nézet kialakításával itt megakadtam: sehogy nem jövök rá, hogy hogyan kellene az argumentumokat beállítani, eddig minden próbálkozásom sikertelen volt, illetve az Útvonalnál mit állítsak be, hogy lecserélje a a "gyári" viewst. A mezők összeállítása már működik. Argumentum nélkül működik a Views egy Blokk formában egy másik oldalon, de akkor minden kategória ömlesztve jelenik meg.

Előre is köszönöm!

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
eMeLA képe

Remélem jól értelmezem amit leírtál, mert nekem egy kicsit kuszának tűnik...

Létrehoztál egy nézetet ahol a nézet típusa kifejezés (gondolom).

Hozz létre egy másik nézetet aminek a nézet típusa tartalom. Ebben állítsd be az argumentumot hogy a term id-je legyen, így az kilistázza neked a kifejezés alatt lévő node-okat (ha a sor stílus mező, akkor a node tetszőleges mezőjét meg tudod jeleníteni)

Tölts le a Views Custom Field modult és a kifejezés nézet típusú views-ban a mezőkhöz adj hozzá egy Customfield: PHP kód-ot amiben meghívod (views_embed_view) a node-okat listázó views-t, az éppen aktuális kifejezés tid-jével. (van a views-hoz egy olyan modul amivel views mezőt lehet hozzáadni, de nem tudom a nevét :)

Bizonyára másként is össze lehet hozni, ez egy lehetséges út (már ha működik, mert most nem próbáltam ki :))

A "gyári" views-os kérdésedet nem igazán értem (nálam nem csinál a Ad Classified modul views, bár lehet valami nincs bekapcsolva), de nézd meg, hogy cseréli le a taxonomy/term/% útvonalakat a views. Ott van a "gyári" views-ok közt.

0
0

...mit tudok: http://web.termuves.hu

Phoere képe

Köszi, ezt ki fogom próbálni.

Az nem tűnik jónak, hogy közvetlenül adjam meg a term id-jét, hiszen a lényeg, hogy az éppen aktuális term-hez jöjjön létre a lista, lényegében az adott szótár bármelyik term-je lehet az. A linkből kellene tehát - feltehetőleg - kivenni a megfelelő argumentumot - ezért írtam be a pathauto-val létrejött url sablont, ahol a fokategoria és az alkategoria mindig más. Próbálkoztam az arg(3) és arg(4) értékekkel a php-kód alapján való argumentum kinyeréshez, de nem jött össze.

A "gyári nézeten" azt értettem, ami megjelenik, ha egy adott kategória/kifejezéshez tartozó tartalmak listáját kérem le. Ezt tehát tudja alapból az Ad Classified, (hogy ezt Views-sal képezi vagy másképp nem tudom.) Ezt a megjelenést szeretném felülírni.

Még egyszer megnézem, hogy a taxonomy/term/% működik-e, nekem nem működött, de lehet, hogy valami más beállítás nem volt jó a Views-ban.

Köszi a segítséget.

0
0

Csökönyi Ferenc

Phoere képe

Köszi, ezt ki fogom próbálni.

Az nem tűnik jónak, hogy közvetlenül adjam meg a term id-jét, hiszen a lényeg, hogy az éppen aktuális term-hez jöjjön létre a lista, lényegében az adott szótár bármelyik term-je lehet az. A linkből kellene tehát - feltehetőleg - kivenni a megfelelő argumentumot - ezért írtam be a pathauto-val létrejött url sablont, ahol a fokategoria és az alkategoria mindig más. Próbálkoztam az arg(3) és arg(4) értékekkel a php-kód alapján való argumentum kinyeréshez, de nem jött össze.

A "gyári nézeten" azt értettem, ami megjelenik, ha egy adott kategória/kifejezéshez tartozó tartalmak listáját kérem le. Ezt tehát tudja alapból az Ad Classified, (hogy ezt Views-sal képezi vagy másképp nem tudom.) Ezt a megjelenést szeretném felülírni.

Még egyszer megnézem, hogy a taxonomy/term/% működik-e, nekem nem működött, de lehet, hogy valami más beállítás nem volt jó a Views-ban.

Köszi a segítséget.

0
0

Csökönyi Ferenc

Phoere képe

Nos, a megoldás pofon egyszerű volt, csak jobban meg kellett érteni az argumentum működését.

Argumentum: Kifejezésazonosító/Alapértelmezés szerinti/Tartalomazonosító webcímből
Útvonal: classified/%

És tökéletesen működik.

0
0

Csökönyi Ferenc