5.20-ról 6.14-re átállás után Accses denied

Milliomos képe

2 éve működő 5D-soldalamt 6D-re akarom átállítani. Az 5.20-nál minden modul, és file frissitve lett a legújabb verzióra.
Végig mentem minden lépésen: http://drupal.org/node/340073
Az update.php lefuttatása után fehér halál fogadott, vagyis egyetlen oldal sem volt látható.
Utána néztem, hogy ez a memória hibája, de nem tudtam, hogyan állítsam át, ezért a sites/all/modules mappából kivettem minden később feltöltött modult.
(audio/autolocale/autoresponder/imce/mass_contact/simplenews/simplenews_register/tinymce/update_status) töröltem. Ismét futtatam az update.php-t de az Accses denied hibaüzenet kaptam.
Megpróbáltam belépni a ?q=user1-el ekkor ezt kaptam:
€gyszerüen Milliomo$

Site off-line

user warning: Table 'okolet_drupal.menu_router' doesn't exist query: SELECT * FROM menu_router WHERE path IN ('user') ORDER BY fit DESC LIMIT 0, 1 in /var/www/html/okolet.com/okolet.com/drupal/includes/menu.inc on line 315.
user warning: Table 'okolet_drupal.menu_router' doesn't exist query: SELECT * FROM menu_router WHERE path IN ('user') ORDER BY fit DESC LIMIT 0, 1 in /var/www/html/okolet.com/okolet.com/drupal/includes/menu.inc on line 315.
user warning: Table 'okolet_drupal.menu_router' doesn't exist query: SELECT * FROM menu_router WHERE path IN ('user') ORDER BY fit DESC LIMIT 0, 1 in /var/www/html/okolet.com/okolet.com/drupal/includes/menu.inc on line 315.
user warning: in /var/www/html/okolet.com/okolet.com/drupal/includes/cache.inc on line 109.
user warning: Unknown column 'language' in 'where clause' query: SELECT src FROM url_alias WHERE dst = 'gazdagodas_akademia' AND language IN('en', '') ORDER BY language DESC in /var/www/html/okolet.com/okolet.com/drupal/includes/path.inc on line 80.
warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/okolet.com/okolet.com/drupal/includes/theme.inc on line 463.
warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/okolet.com/okolet.com/drupal/includes/theme.inc on line 468.

Ismét futtatam az update.php-t, és ezt kaptam:

Access denied
Access denied. You are not authorized to access this page. Please log in as the admin user (the first user you created). If you cannot log in, you will have to edit settings.php to bypass this access check. To do this:

With a text editor find the settings.php file on your system. From the main Drupal directory that you installed all the files into, go to sites/your_site_name if such directory exists, or else to sites/default which applies otherwise.
There is a line inside your settings.php file that says $update_free_access = FALSE;. Change it to $update_free_access = TRUE;.
As soon as the update.php script is done, you must change the settings.php file back to its original form with $update_free_access = FALSE;.
To avoid having this problem in future, remember to log in to your website as the admin user (the user you first created) before you backup your database at the beginning of the update process.

De ezt a sort: $update_free_access = FALSE;. Change it to $update_free_access = TRUE;.
Nem találtam, igaz lehet, hogy nem jó helyen kerestem.
Itt néztem meg: drupal/sites/default/settings.php

Ismét a fórumhoz fordultam, ahol ezt találtam:

settings.php-ban keressétek ezt:
ini_set('session.cookie_domain', :$domain);

ezt írd át erre:
ini_set('session.cookie_domain', '.example.com');

és mindjárt be is engedett lépni!

Viszont nálam ez van:

# $cookie_domain = 'example.com';
Nem tudom, hogy ezt kell-e, vagy lehet-e módosítani?

2 napja küzdök, mint malac a jégen, és ez az első alkalom, hogy így segítséget kérek, mivel nem szokásom a hülyeségeimmel másokat nyaggatni. Most mégis inkább a fórumhoz, vagyis a tapasztaltakhoz, a témát jobban ismerőkhöz fordulok segítségért, mivel szeretném, ha az oldalam ismét élne. Remélem, hogy időt spórolok meg.
Ettől függetlenül én magam is megyek tovább, és keresem a megoldásokat.
Köszönöm a figyelmet, és az előrébb vivő megoldási javaslatokat.
Egy lelkes kezdő.
Igen, és a végére a weboldal címe: www.egyszeruenmilliomos.hu

Drupal verzió: 
Milliomos képe

Ez a post már nem aktuális.

0
0
Milliomos képe

Közben megtaláltam a hibát, és elhárítottam. Köszönöm a figyelmet.

0
0
pp képe

És a megoldást is leírod, vagy higgyük azt csak idespammoltad a honlapod címét? :D

pp

0
0
belulo képe

én rápillantottam az oldalra. Ezt írja nekem pirossal:
user warning: in /var/www/html/okolet.com/okolet.com/drupal/includes/cache.inc on line 109.

0
0

belulo

Milliomos képe

Szia!
Köszi, hogy ránéztél, mert IE alatt még a hibaüzenetet adta ki. Eddig csak Crome-ban néztem, ott működött minden. Most frissítettem IE nél is és most sztem rendben látszik az oldal.

0
0
Milliomos képe

A megoldás most az volt, hogy rendesen backup-oltam mindent, és most visszaállítottam a backup előtti állapotot.
Most rendesen készülök a házi feladatra a 6.14 frissítésre, és minden modult rendesen frissítek.
Sajnos nem tudom megmondani, hogy melyik modul volt a hibás.
És nem vagyok spammer.
D.Z.

0
0
Milliomos képe

Újra nekifogtam, és upgradeltem az oldalt. Megnéztem Kurucz István videóját, és az UPDATE.txt-t is végig olvastam, minden lépést pontosan betartottam. Mégis, a 6.14-es Drupal feltöltése után az update.php futattása után IE alatt egy sima üres fehér oldalt kaptam, míg Chrome alatt ez a hibaüzenet jött:

Warning: Unknown column 'serialized' in 'field list' query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache WHERE cid = 'variables' in/var/www/html/okolet.com/okolet.com/drupal/includes/database.mysql.inc on line 128
 
Warning: Unknown column 'serialized' in 'field list' query: UPDATE cache SET data = 'a:147:{s:13:\"filter_html_1\";i:1;s:18:\"node_options_forum\";a:1:{i:0;s:6:\"status\";}s:17:\"menu_primary_menu\";s:1:\"2\";s:19:\"menu_secondary_menu\";s:1:\"2\";s:15:\"install_profile\";s:7:\"default\";s:17:\"node_options_page\";a:1:{i:0;s:6:\"status\";}s:12:\"comment_page\";i:0;s:17:\"mimemail_textonly\";i:0;s:18:\"drupal_private_key\";s:64:\"3a3f2b59b0cd0bce768b74986772b133dfcd527521845dc9ee558c68ce8403c0\";s:11:\"admin_theme\";s:10:\"bluemarine\";s:19:\"file_directory_temp\";s:4:\"/tmp\";s:9:\"clean_url\";s:1:\"1\";s:9:\"cron_last\";i:1256133527;s:13:\"user_register\";s:1:\"1\";s:23:\"user_email_verification\";i:1;s:22:\"user_registration_help\";s:0: in /var/www/html/okolet.com/okolet.com/drupal/includes/database.mysql.inc on line 128
 
Warning: Unknown column 'language' in 'where clause' query: SELECT src FROM url_alias WHERE dst = 'gazdagodas_akademia' AND language IN('en', '') ORDER BY language DESC in/var/www/html/okolet.com/okolet.com/drupal/includes/database.mysql.inc on line 128
 
Fatal error: Call to undefined function theme_get_function() in /var/www/html/okolet.com/okolet.com/drupal/sites/all/modules/audio/views/views.module on line 645

A helyzet az, hogy erre csak pislogok, mint makákó majom a szerecsen dióra. Gözöm nincs, hogy ez mit jelent.
Saját tárhelyen van az oldal, a szolgáltatónak már elküldtem, hogy milyen feltételek kellenek a 6D-nek, és azt a választ kaptam, hogy a szerver megfelel a leírásnak.
Minden segítséget nagyon megköszönök, mert egy működő weboldalról van szó.
D.Z.

szerk.: code html elem közé fogtam a hibaüzenetet az olvashatóság kedvéért. - aboros

0
0
pp képe

Garland sminkre váltottál?
Kikapcsoltad az összes modult, csak a core szükségesek voltak bekapcsolva?

pp
(az UPGRADE.txt-t nem csak elolvasni kell ám... UPDATE.txt-t meg hol találtál?? ;))

0
0
Milliomos képe

Nem garland, hanem bluemarine
Igen
(Bocsi, UPGRADE-et akartam írni.)

0
0
Milliomos képe

Kértem a szolgáltatót, hogy nézze meg az oldalt. Biztos csinált is valamit, mert "már" csak ez a hibaüzenet van:

user warning: Unknown column 'info' in 'field list' query: SELECT info FROM system WHERE type = 'theme' AND name = 'bluemarine' in /var/www/html/okolet.com/okolet.com/drupal/modules/system/system.module on line 1014.

warning: array_map() [function.array-map]: Argument #2 should be an array in /var/www/html/okolet.com/okolet.com/drupal/modules/system/system.module on line 1015.

warning: array_keys() [function.array-keys]: The first argument should be an array in /var/www/html/okolet.com/okolet.com/drupal/includes/theme.inc on line 1775.

warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/okolet.com/okolet.com/drupal/includes/theme.inc on line 1775.

A system.module 1014.-ik sora ez:
$info = unserialize(db_result(db_query("SELECT info FROM {system} WHERE type = 'theme' AND name = '%s'", $theme_key)));

A 1015.-ik sora ez:
$list[$theme_key] = array_map('t', $info['regions']);

Az includes/theme.inc 1775.-ik sorában ennyi van:
}

Tisztelettel arra kérek segítséget, hogy most mit tegyek? Bele kell írni valamit ezekbe a sorokba? Vagy ki kell venni? Esetleg kiegészíteni?

Az oldalon egyébként majdnem minden megjelenik, a smink kivételével, meg persze ez a hibaüzenet.
És természetesen a ?q=user, és a ?q=admin sem működik, meg a www.weboldal.hu/node/1 sem.
Viszont az update.php-ra lefut a szkript.
Köszönöm a válaszokat.

0
0
zoner képe

* Éles oldalon nem frissítünk direktben, először mindenképpen egy dev szerveren, esetleg utána lehet kipróbálni élesben, de jobb inkább a fájlokat és az adatbázist feltenni és a dev szerveren dolgozni. Főverzió frissítésekor pedig pláne.

* Főverziót legfeljebb egyszerű blog esetén frissítünk, amúgy inkább új árajánlat az ügyfélnek és új honlap nulláról. Azzal az előnnyel, hogy a node_import Drupalról Drupalra egyszerűbb.

* Upgrade esetén a _teljes_ könyvtárfát törölni kell. Ez igaz modulok esetében is, különben bennemaradhatnak olyan fájlok, amik az új verzióban már nincsenek és hibát okozhatnak. Jellemző hiba, hogy a "fejlesztő" Total Commanderrel csak rámásolja az új modult a régire.

0
0
Milliomos képe

Köszönöm az infót.
Nem Total Commanderrel, hanem FileZillával, és nem rámásoltam, hanem törlés után töltöttem fel az új verziót.
Amúgy azt gondolom, hogy azért nyitott a Drupal, és azért alakult a közösség, mert többen is szetettek volna a profiktól kicsit elszakadva saját izlésüknek, és időbeosztásuknak megfelelve egyénileg weboldalt készíteni, és ehhez remek dolog a CMS.
Ha esetleg tudnál abban segíteni, hogy konkrétan mit tegyek most ebben a helyzetben, és nem általánosan, annak szívből örülnék.
És mások is tanulnának belőle.
D.Z.

0
0
aboros képe

akkor ezt buktad. :( erősen kétlem, hogy vissza fogod tudni állítani.
valószínűleg az lehetett egyébként, hogy az update.php kifutott a rendelkezésére álló futási időből. (php -ban van ilyen, hogy max_execution_time, egy script legfeljebb ennyi ideig futhat, után megszakítja a szerver)

mivel kiszaladt a futási időből, félbeszakadt az update, nem futott le az összes lekérdezés, ami az 5.x adatbázisodat 6.x -re emelte volna. a 6.x filebázis olyan dolgokat akar lekérdezni az adatbázisból, amik nem léteznek a fentiek miatt, ezért a raklap hibaüzenet.

ha nem volt mentésed, akkor viszlát, nem hiszem, hogy ezt ki fogod tudni bogozni.

ha volt mentésed, akkor térj vissza a mentett állapotra és kezd előlről a műveletet, de _ne az éles oldalon_. helyi környezetben akkor futásidő-limitet adsz meg amekkorát akarsz, szóval érdemes localhoston megcsinálni az egész update -et és amikor kész, akkor egyszerűen lecserélni az éles oldalt az updateltre.

0
0

-
clear: both;

aries képe

Amit tennék, hogy létrehoznék egy alap Drupalt, engedélyezném a modulokat, így létrejön a táblastruktúra és oda importálom az update.php után létrejött adatokat a régi, hiányos adatbázisból. Valószínű néhány plusz mező hiányzik, mint mondjuk a languages és sokminden menthető.

0
0
aboros képe

nem is tudom miért nem jutott eszembe. (mindig van mentésem?:)

0
0

-
clear: both;

aries képe

:) karbantartó módba kapcsolni sem haszontalan ilyen nagy update-eknél (egyébként sem, de hát emberek vagyunk...)

0
0
nevergone képe

Főverziót legfeljebb egyszerű blog esetén frissítünk, amúgy inkább új árajánlat az ügyfélnek és új honlap nulláról. Azzal az előnnyel, hogy a node_import Drupalról Drupalra egyszerűbb.

Ezzel egyáltalán nem értek egyet.

Éles oldalon nem frissítünk direktben, először mindenképpen egy dev szerveren, esetleg utána lehet kipróbálni élesben, de jobb inkább a fájlokat és az adatbázist feltenni és a dev szerveren dolgozni. Főverzió frissítésekor pedig pláne.

Ezzel viszont teljesen egyetértek.

0
0
zoner képe

Írj egy példát arra, hogy összetett oldalon (rengeteg cck, vagy régebben flexinode mező, views, stb) mi haszna van egy főverzió frissítésnek. Főverzió az nálam azt jelentette, hogy 4.x-ről 5-re, 5-ről 6-ra frissíteni, tehát minimum 3-4 év egy oldal életében, mire ez bekövetkezhet.

0
0
nevergone képe

Több oldalt frissítettem főverziókon át (4.7 -> 5.x -> 6.x), és soha nem volt semmi gond velük, nyilván a külső moduloknál figyelni kellett arra, hogy azt is frissítse az ember. Mellesleg egy oldal nem csak node-okból áll, szóval a node_import/node_export önmagában nem old meg semmit.
Szóval tapasztalatból mondom azt, hogy csak nagyon kivételes esetben lehet szükség az általad vázolt eljárásra.

minimum 3-4 év egy oldal életében, mire ez bekövetkezhet.

Mivel a Drupal főverziók hozzávetőlegesen évente jelennek meg, nem kell egy ilyen váltáshoz ennyi időt várni.

0
0
aries képe

Gondolom Zoner arra gondolt, hogy az az 1 év inkább 2, és ennyi idő alatt legtöbbször egy nagyobb ráncfelvarráson vagy egy teljes felületváltáson már átesik a honlap, így nem gond, ha újra létre kell hozni a tartalomtípusokat és a lekérdezéseket, hiszen 2 év alatt amúgy is sokat okosodik az ember, remélhetőleg :) és sok mindent másképp oldana meg már.

A meglévő tartalmakat viszont át kell emelni az új koncepcióba is, így valamilyen átmenetet mégiscsak meg kell oldani, ennek legegyszerűbb módja az update.php...

0
0
Milliomos képe

Mindenkinek megköszönöm a segítséget. Örömmel jelentem, hogy egy kis háttér segítséggel a tárhely tulajdonosától sikerült az oldalt 5.20-ról 6.14-re frissíteni. Mindezt adatvesztés nélkül.
Sajnos nem tudom leírni, hogy végül is mi volt az igazi megoldás, mert mindketten, vagyis a tárhely tulajdonosa, és én is egymással párhuzamosan dolgoztunk.
Azt tudom, hogy nagy segítség volt az, hogy minden fajta változtatás előtt egy teljes backup-ot csináltam, és ezt át tudtam adni a szolgáltatónak.
A lényeg, hogy minden probléma megoldódott.
A fórum is nagyon sokat segített, mert sok fontos információt kaptam, és sokat olvastam.
Most már csak egy két apróság van (pl: az Analitics modul nem akarja elfogadnia a követő ködomat, meg a pdf szerkesztőt kell finomhangolni) amiken gyorsan átrágom magam, és utána mehet a régóta halogatott weboldal fejlesztés.
Ismét köszönöm az értékes hozzászólásokat.
D.Z.

0
0