WYSIWYG ügyfélnek

pityu73 képe

Sziasztok!

Egy ügyfelemnek kéne beállítanom WYSIWYG szerkesztőt.
A Wysiwyg+CKEditor modul páros mellet döntöttem, ennek beállításával nem volt gond.

A kérdésem a Wysiwyg editorok képelérésével van.
Ha a mezőszintű képkezelést használok akkor ugye ott használhatom a insert modult. Ezzel nincs is baj addig amíg nem használom a FileFieldPath modult, mert szeretnénk a képeket legalább tartalom típusok szerint kategorizálni a szerveren. Na, de ez a modul csak a tartalom mentése után rakja oda a képet és ha előtte illeszti be a tartalomba akkor ott nem frissül.

Próbálkoztam helyi fájl manager megoldással is ehhez a elfinder modult használtam fel. Ez tökéletesen jól működik együtt a fent felsorolt modul párossal. Ennek talán az az előnye, hogy itt ugye ahova tölti a képet onnan be is tudja illeszteni. Így a tartalom mentése után is megjelenik a kép a szerkesztéskor használt formában.
Ami nekem hátrányként előjött az a manuális könyvtár szerkezet létrehozása a szerveren (erre lett volna a FileFieldPath), és a webszabványos fájlnevek (erre a Transliteration) hiánya ennél a modulnál.
Én még megoldom ezeket, de a tartalom szerkesztőnek nem biztos, hogy ez rutinból fog menni szerkesztés közben.

Bocs a hosszú bevezetőért...

Van erre nektek egy bejáratott megoldás amivel egy kicsit közelíthetném a két problémát?

Köszönettel:
István

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: