Weform placeholder modul

csszilvia képe

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan kell használni a Placeholder modult.

Webformnál az input mezőkhöz szeretnék placeholder attribútumot felvenni. Letöltöttem a placeholder modult, aktiváltam, + a szükséges JQuery file is a helyén van. De hogyan tovább?

Másik kérdésem az lenne, hogy a webformnál a címkék rejtve vannak, csak a placeholder működne, de úgy tudom, hogy ezt nem minden böngésző támogatja. Hozzá tudok adni esetleg egy title attribútomot is a mezőkhöz?

Előre is köszi a segítséget!

Köszi
Szilvi

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
Nagy Gusztáv képe

Sk8erPeter képe

Úgy látszik, ez a téma sajnos duplikálódott:
http://drupal.hu/forum/weform-placeholder-modul/17481

Szerintem maga a placeholder attribútum tök jól megfér a label mellett, értelmesen felhasználva MÉG egyértelműbbé teheti a form használatát. Az általad linkelt cikkben teljesen jogos szempontokat vetnek fel, megemlítik, hogy ne akarjuk a label helyettesítőjeként használni a placeholdert. Ez így is van, de arról a pozitív hatásáról viszont kevésbé tesznek említést ezek a cikkek, hogy milyen jó lehet a placeholder abban az esetben, ha van egy label az adott mezőhöz (abban akár lehet hint is!), ÉS még emellé mutat egy példát a használatra a placeholder (nyilván ezt ízlésesen kell megoldani, hogy ne nézzen ki úgy egy űrlap, mintha tele lenne hányva túl sok infóval); így még biztosabb lehet, hogy a júzer a megfelelő mezőbe a megfelelő szöveget írja.
Szóval szerintem nem ördögtől való a placeholder attribútum használata, ha jól használják.

2
0
csszilvia képe

hogy önmagában a placeholder nem jó ötlet, különösen, hogy ha figyelembe vesszük, hogy egyes böngészők nem kezelik ezt a megoldást, így label használata nélkül előfordulhat, hogy a kedves felhasználónak fogalma sem lesz, hova mit kell beírnia.

Másrészt a kettő együtt megkímélhet bennünket a különböző formátumú pl. telefonszámok kezelésétől.

De most ezt a feladatot kaptam, ezt szeretném megoldani, ha nem tudom meggyőzni a megrendelőt.

Sajnos, valóban duplikálódott a téma, így a másikban folytatom.

Nagyon köszönöm az értékes javaslatokat!

Üdv
Szilvi

1
0
Sk8erPeter képe

De most ezt a feladatot kaptam, ezt szeretném megoldani, ha nem tudom meggyőzni a megrendelőt.

Nem is kell meggyőzni a megrendelőt a placeholder kihagyásáról, csak arról, hogy a label attól még maradjon meg. :)

A másik topicban már adtam egy javaslatot a megvalósításra:
http://drupal.hu/comment/69721#comment-69721

2
0