Webform mezőinek kitöltése automatikusan tartalomtipusbol

vajdasági képe

Lehet nem is jo iranyban tapogatozok, a celom egy ajanlat kero webform lenne.

A termekeknek (mivel nem webshop lessz) egy tartalomtipus lett letrehozva. A tartalomtipusban van egy mezo (igen/nem) ami meghatarozza hogy az az arucikk szerepel-e a webformban. Amivel a gondom van az az hogy a tremeket egy tablazatszeruen szeretnem megjeleniteni mint a melleket kepen is mutatom. Valahogy automatikusan amikor a webform oldalt megnyitja a latogato le kellene kerni azokat a termek tipusu nodokat amiknel be van allitva hogy benne szereplejenek a formban es a formnal a tablazatos reszbe annyi sort hozzni letre ahany ilyen termek van. Az elso oszlopba a termekek neveit szeretnem megjeliteni Read-only modon, a masodik oszlopban ertelemszeruen a mennyiseget vinne be a latogato.

Magat a webformot igy ahogy a kepen van, megtudtam csinalni de sehol sem talalok semmi olyasmit amivel a tobbi reszet megtudnam oldani. Lehet hogy erre az egeszre valami salyat modult kell irnom vagy a preprocessben kell modositanom a webformot?

Merre hogyan induljak neki ennek az egesznek? Vagy nemis jo iranyban indultam el?

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
CsatolmányMéret
Kép ikon webform.png8.69 KB
aboros képe

viszont ilyen egyszerű "kváz-webshop" helyzetekre volt 6.xben a simple_cart modul, aminek sajnos nincs még 7.x kiadása, de a munka már folyik. lehet érdemes csatlakozni vagy legalább kipróbálni, mint a webformot ütlegelni orrvérzésig.

0
0

-
clear: both;

vajdasági képe

Nem webshop lenne, nem is lesznek a termekeknel arak. Egy egyszeru form kellene ahol a latogato kitolti az adatait es lenne egy tablazat kinezetu resz a fontosabb termekekkel ahova csak beirna hogy melyikbol hany darab erdekelne. Utanna mar a tobbi minden telefonon bonyolodna.

Valami olyan erzesem van hogy talan egy modul kellene ami kiszedi a megfelelo nodokat es azokbol letrehozza a formot vagy a meglevo formban csak a tablazatos reszt modositana ...

Ezen a webform kinezetu "valamin" kivul semmi mas nem kell a tulaj eleg ha kap egy sima mailt a kitoltott adatokkal.

0
0
pityu73 képe

Hát ha ad ötletet egy más megközelítéshez:
Commerce_webform
Basic_cart

0
0
vajdasági képe

Nem jo iranyba indultam el, rajottem hogy a Webform Table Element megsem jo nekem. Igy azt kihagyom.

Modult irok erre es mivel a modulok irasabam meg nem vagyok jartas par utbaigazitas jol jonne.

Modulomban a hook_menu -vel letrehozom a menut, hook_form segitsegevel meg egy modulom_form fuggvenyt. Jo az az elkepzelesem hogy ennek a fuggvenynek a kozepen, azon a ponton ahol ezek a form mezok kellenek majd nekem, kinyerem (lekerdezem) azokat a nodok nid es cimeit amik nekem vegulis a termekek neveikent szerepelnek majd. Picit azt is furcsalom hogy azert az egy mezoert be kell olvasnom az egesz nodot es a formban lessz igy kb 50 node_dolad.

  $query = db_select('node', 'n')
    ->condition('type', 'product')
    ->condition('status', 1)
    ->fields('n', array('title','nid'));
  $result = $query->execute();
 
  $i = 0;
  while($egy_termek = $result->fetchAssoc()) {
    //
    $egy_nod = node_load($egy_termek['nid']);
    //
    $form['termek-'.++$i] = array(
        '#type' => 'textfield',
        '#title' => $egy_termek['title'],
        '#description' => $egy_nod->field_artikal['und']['0']['value'],
        '#default_value' => !empty($form_state['values']['termek-'.$i]) ? $form_state['values']['termek-'.$i] : '',
        '#size' => 6,
        '#maxlength' => 6,
    );
  }

Ha ezzel megvagyok akkor kovetkezo lepeskent a preprocess vagy a template reszben meg atalakitom ezt a reszt valami tablazathoz hasonlo kinezeture. Ha jol sejtem akkor nem a preprocessben kell, hanem letre kell majd hoznam egy modulom vagy formom.tpl.php fajlt?

Jok az elkepzeleseim?

0
0
aruna képe

> Picit azt is furcsalom hogy azert az egy mezoert be kell olvasnom
> az egesz nodot es a formban lessz igy kb 50 node_dolad.

http://api.drupal.org/api/drupal/modules%21node%21node.module/function/n...

0
0