webáruház googl találat

mtom75 képe

Most építem a webáruházat. Egy bizonyos termékre rákeresve google hozza a 4. helyen de az elérési út nem jó.
Nem tudom honnan veszi az elérési utat.
Hogy lehet ez orvosolni most még nincs sok termék ez lehet beállítási gond?
Másik kereséssel kapcsolatos kérdésem, hogy a webáruházon belüli keresést, hogy tudom beállítani hogy ha a termék típusát beírom akkor előhozza a terméket?
Ubercart webmotorom van

Drupal verzió: 
Fórum: 
aksza képe

A google keresés, találatok stb. az nem feltétlen drupalos téma. Az elérési utat onnan veszi, hogy ezt találja meg indexelés közben. XML sitemap beküldésével te is megadhatod a robotnak, hogy milyen linkeket szeretnél, hogy az index állományba kerüljön. Érdemes megkeresni olyan fórumokat amelyek kimondottan ezzel foglalkoznak.

A drupal keresője a teljes tartalomban keres, nem túl jó megoldás webáruházhoz, de használható. A keresés modul bekapcsolása után az időzítő futását követően lehet keresni, teljes tartalomban, vagy megadott tartalomtípusban. Termék típusra (kategória?) nem tudom, hogy keres-e, ki kell próbálni.

0
0
mtom75 képe

Google találatra már rájöttem ez annyira nem is fontos.

Nem a teljes tartalmas keresést akarom használni, hanem
Beállítottam egy kereső mezőt nézetek között.
Categories (field_categories) ez állítottam be, valami hasonló kéne, de nem találom létezik ilyen?
PL vannak kijelzők melynek a típus száma alapján lehet keresni.
Típus számra lehet keresni? Úgy mint pl a cikk számra ?
Mert a cikk számra már betudtam állítani. De típus számra is jó lenne ha működne.

http://parts.service-team.org/categories/laptop-alkatreszek

0
0