Views Taxonomy filter elakadás

adminsys képe

Sziasztok!

Van egy szótáram, pl.:
-Gyümölcsök
--Alma
--Körte
-Zöldségek
--Brokkoli
--Répa

Ezt én Simple Hierarchial Select-tel oldottam meg, idáig minden oké. Viszont a kérdés, hogy ha kiválasztom bármelyik child-et, akkor parent-re hogyan lehet szűrni viewsban, lehet-e egyáltalán?

Amikor felveszek egy "eladást", akkor rögzítem a vevőt az árat, darabszámot, és hogy mi ez (tehát Zöldség->Répa).
Vegyük úgy, hogy eladtam mindegyikből X-et, de én a szűrővel ha rákeresek, kompletten mondjuk a zöldségek érdekelnek.

Remélem jól vázoltam a kérdést. Kerestem a fórumon, de nem találtam olyan megoldást / problémát amin elindulhattam volna.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
szantog képe

Nincs a settingsben olyasmi, hogy save hierarcy? Nekem úgy rémlik, hogy a hierarchical select alapból csak az utolsó gyerkőcöt menti a taxonomy_index-be, szóval technikailag a szülő nem lesz a node termje.
Szóval első körben szétnéznék az adatbázisban, hogy a parent term id bekerül-e a taxonomy_index táblába.

1
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

adminsys képe

Köszönöm a választ. Az alapvető probléma onnét indult hogy aSIMPLE hierarchical select-el próbálkoztam. Az buta. A sima hierarchical select-ben van ilyen opció, és nagyon szépen szűr.

Azon gondolkoztam, hogy annó miért váltottam le a hs-t az shs-re, és rájöttem, hogy a viewsban nincs a sima hs-hez értelmes deep level szűrő, csak droppbox vagy autocomplete, nincs hierarchikus rendezése.

De a segítségeddel megtaláltam a megoldást, köszönöm szépen. Ehhez a viewshoz most úgyis jó lesz az exposed filter autocomplete változata.

0
0