Views szűrési feltételek (amiben nincsen, adat hogyan tüntetem el?)

vikicica22 képe

Hello mindenkinek!

Van egy views négyzetem, amiben vannak szűrési lehetőségek taxonómia kifejezésekre

Hónapok:
Január
Február
Március
Április
Május
Július
Június
Augusztus
Szeptember
Október
November
December

én azt szeretném, hogy a nézetre kattintva eleve a szűrő csak azokat mutassa, amiben vannak tartalmak pl.:

Hónapok:
Február
Március
Április

természetesen ha olyan tartalmat viszek fel amiben már benne van a November taxonómia kifejezés is akkor automatikusan a szűrőben is megjelenik a November.

Hónapok:
Február
Március
Április
November

Ebben kérem a segítségeteket hogyan tudom megoldani ?
Mit kell, beállítani a nézetnél vagy esetleg ehhez valamilyen modult fel kell telepítenem pluszban?

Üdv.: Viki

Taxonomy upgrade extras: 
Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
aboros képe

ahogy az általában lenni szokott, több megoldás is lehetséges. a https://drupal.org/project/views_hacks projectben van egy views_filters_selective modul, az pont azt csinálja amit szeretnél. sok tartalomnál és nagy látogatottságnál azért lehetnek vele teljesítmény gondok. bár sose mértem, de van egy ilyen érzésem.

amit szeretnél, azt az "elvet" úgy is hívják "faceted search". van egy ilyen nevű modul is, de annak is vannak teljesítmény problémái. és a search_api csomaggal is tudsz ilyet csinálni, mysql backenddel is azt hiszem, de solr -al biztosan.

és még biztos máshogy is lehet. :)

1
0

-
clear: both;

vikicica22 képe

Köszönöm a tippet kedves aboros. Letöltöttem a views hacks -de hiába van feltelepítve nem látom hol lehet beállítani. Sehol egy menü, gomb vagy pipa ezzel kapcsolatban. Próbáltam keresni róla leírást de azt sem találtam :(

Esetleg egy pici segítséget lehetne kérni ezzel kapcsolatban? merre keresgéljek, mit és hol kell néznem.

0
0
dd0 képe

írják is a projektoldalon:
Views Selective Exposed Filters (views_filters_selective) - Moved to Views Selective Filters

0
0
vikicica22 képe

A facetapi + search_api + search_api_db modulokkal tudtam megoldani.

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

0
0