views egyedileg meghatározható hivatkozások

loogan23 képe

Views-al csinálok egy kezdőlapot.Azt szeretném megoldani, hogy a blokkok alatt ne egységesen ugyanaz a link szerepeljen, hanem node-onként egyedileg meghatározható.

Először is felvettem egy új hivatkozás mezőt a node-ban rejtve, majd a views-ban kértem ugyanezt megjelenítve.
Így meg is jelent a kívánt felirat, de nem a kívánt node ra mutatott, hanem a taxonomy oldalra.

Néztem a views-ban, az eredmények átírása lehetőséget, de elképzelésem sincs, hogy hogy lehetne automatikusan hivatkozni a node-ra.

Csinált már hasonlót valaki?
A fórumon nem találtam megoldást rá.

Taxonomy upgrade extras: 
Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
leonidasz képe

argomentummal kell megoldani NID from URL-el.

Akkor azt a tartalmat jelenítni meg, ami a az aktuális nodehoz tartozik, ugyan ez az elv taxonomy útvonalon, TID from URL

0
-1
loogan23 képe

Reggel óta keresgélek, olvasgatok, de semmi használhatót nem találtam ehhez.
Azt sem tudom merre induljak.

0
0
aboros képe

legalább egy screenshotot, vagy esetleg a nézet exportját ilyenkor nem árt megosztani, mert fantáziából ilyeneket megoldani a lehetetlennel határos.

0
0

-
clear: both;

Geva képe

Mezőként hozzá tudod adni a views-hoz a node url-t: Tartalom: Útvonal
- nem kell megjelennie, de a mezők sorrendjében meg kell előzze azt a mezőt, amelyet szeretnél link szövegeként használni - (hivatkozás mezőként emlegeted = link_text).

A hivatkozás szöveg meződ kimenetét át kell írnod,
valami ilyesmit kell beleírnod, a token-k azaz helyettesítési minták között találod a sajátodat, ám a node útvonalának a tokenje a [path],
tehát:
<a href="[path]" title="[link_text]">[link_text]</a>

1
0
loogan23 képe

mindenféle variációt.
Eredmények:
- ki tudom íratni a kívánt mező szövegét, taxonomyra vonatkozó hivatkozással
- ki tudok iratni egy nodera mutató hivatkozást rossz szöveggel
a kettőt nem sikerült összevarázsolnom.

Telepítettem token modult, + token insert modult, ezek sem segítettek.

Ha jól értem, akkor egy mezőt egy tokennel meg kellene jelölnöm, majd erre a tokenre kellene hivatkoznom a viewsben a mező kimenetének átírásánál.

Ha ez így van akkor elméletileg kétféleképpen is kellene működnie:
- vagy csinálok egy szöveges mezőt a mit kitöltetek a megjelenítendő szöveggel, majd a viewsben egy tartalom:útvonal mező kimenetének átírásával kellene hivatkoznom erre a tokenre
- vagy egy linke mezőt csinálok aminek a szövege jó lesz és az elérési utat változtatom meg kimenet átírással

Ha ez így jó akkor már csak a kimenet átírásánál az általam beírt token nem jó.

Az általam meghatározott mező sosem jelenik meg a helyettesítési minták között.

0
0
szt képe

Szerintem nem nehéz ezt megoldani, csak nem tudjuk, mit akarsz megoldani :)
Tehát az admin felvisz egy tartalmat, és szeretnél egy olyan lehetőséget, hogy abban a tartalomban már tudjon hivatkozni egy másik korábban felvitt tartalomra?

0
0
loogan23 képe

csináltam egy képet
a jelenlegi állapotról, és , hogy mit szeretnék.

A cél, hogy a node létrehozásakor meg tudjam határozni a viewsal készített frontpage cikkhez tatrozó linkjét.

0
0
Geva képe

ok, ezt oldottam meg a fenti javaslatommal :-)
íme a próba

Tartalom: Útvonal - a mező beállítása
álnevesített útvonalat ad a tartalomhoz, de ez ide pont elég - lehet hogy nem használsz pathauto modult? ...nincs semmi extra, pathauto-t használok,
...mi más adná az álnevesített útvonal tokent?

- így néz ki a blogbejegyzésemnél hozzáadott mező átírása a views-ban:
tartalom tovább link

2
0
loogan23 képe

eddig nem kellett.

- így néz ki a blogbejegyzésemnél hozzáadott mező átírása a views-ban:
tartalom tovább link

-ez a linked nem jó :-)

Pathauton kell ehhez valamit pluszban beállítani?
Sosem használtam még.

0
0
Geva képe

igen, egy-két dolgot be kell állítani az útvonalak automatikus kezeléséhez és átalakításához a pathauto modullal, nem bonyolult - seo szempontból jót tesz a webhelynek az útvonal álnév - a readme.txt mindent leír(Transliteration modul kell az ékezetes karakterek átírásához pl)

pathauto nélkül a tartalom azonosítóját nid-t találod a views mezők között,azzal is elkészíthető a hivatkozás útvonala, valahogy így gondolom:
<a href="/node/[nid]" title="[link_text]">[link_text]</a>

bocsánat, immár működik a fenti link is :-)

1
0