Üzenet a webáruházban sikertelen banki tranzakcióról

Geva képe

Sikertelen banki tranzakciót követően kellene egy hiba üzenetet megjelenítenem a webáruházban, az eddigi próbálkozásaim és a jelentkező hibák a következők:

1. rules szabály
--- esemény: Fizetési folyamat befejezése / Egy megrendelés első teljes kifizetésekor
--- feltételek: Kiválasztott fizetési mód: Bankkártyával
--- és Entitás tulajdonság szerint:
- commerce fizetési tranzakció, Állapot, Sikertelen
--- akció: üzenet megjelenítése

A banki tranzakció után a szabály lefut, ezzel az a baj, hogy sikeres tranzakció után is megjelenik az üzenet a felületen, valamiért a második feltételt is TRUE-nek értékeli a rules, holott látszik a létrejövő megrendelésből, hogy a fizetés állapota Sikeres, a fizetés üzenetében pedig a bigfish ResultCode=SUCCESSFUL

2. rules szabály
--- esemény: Egy új commerce fizetési tranzakció mentése után
--- feltételek: Adatösszehasonlítás commerce-payment-transaction:status megegyezik Sikertelen
(a Sikertelen listából választható, arra gondoltam, hogy esetleg a fordítás miatt van gond ezzel)
és a fizetési mód Bankkártyával
--- akciók: Üzenet megjelenítése és mail küldés a sikertelen banki tranzakcióról

Az esemény bekövetkeztekor - a nyomkövető szerint - megjelenik az üzenet(Evaluating the action drupal_message.) és a mail küldésre kerül, az email meg is érkezik, ám nem látom az üzenetet a webáruházban! Természetesen még bekövetkezik ez után az esemény után a Fizetési folyamat befejezése esemény is, de szerintem akkor sem kellene az üzenetnek eltűnnie, vagy igen?

Melyik szabályt és hol rontom el a fenti szabályoknál?
Melyik eseményre kellene építenem a szabályt?

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
dj képe

kérlek teszteld, és jelezd az eredményt.
https://www.drupal.org/node/2308875
Kösz!

0
0

Üdv!
Dudás József

Geva képe

köszönöm a munkádat - az eddigit és a mostanit is - ezzel a folttal megoldottad a még el sem mondott gondunkat :-)
: jelenleg a sikertelen banki tranzakciót követően a vásárló visszakerül a fizetés áttekintő oldalára és nem generálódik megrendelés belőle, ez így OK, ám ide még inkább kellene számára egy üzenet a történtekről, ám változatlanul nem jelenik meg az üzenet a webhelyen:

--- maradt a fenti 2. rules szabályom, amely az alábbi szerint lefut, az email meg is érkezik, ám az üzenet nem jelenik meg, php kóddal kiiratva sem a honlapon :-(
(smink OK, teszteltem egy Drupal is initializing eseményre ültetett üzenet kiiratásával, tehát nem azért nem jelenik meg az üzenetem, mert az oldal templétből kimaradt volna a régió)

Jelentés Sikertelen banki tranzakcióról

Vajon miért nem látható-, olvasható az üzenetem a webhelyen?

0
0
dj képe

sajnos erre a kódra hiába fut a program mégsem ír ki üzenetet a visszatérő oldalon:

if ($status != COMMERCE_PAYMENT_STATUS_SUCCESS) {
  // Messege if payment status fault.
  drupal_set_message(t('Transaction was not success please try again.'), 'warning');
  drupal_goto(url('checkout/' . $order->order_id . '/payment/back/' . $order->data['payment_redirect_key'], array('absolute' => TRUE)));
}

Arra gondoltam, hogy teszek be egy rules eventet, hogy esetleg azzal lehetne valamit kezdeni, de még nem volt időm.

0
0

Üdv!
Dudás József

Geva képe

szvsz rules event-re nincs szükség a modulodból(korábban én is ezt gondoltam), az a bizonyos Fizetési tranzakció mentése előtt/után event bekövetkezik a honlapra történő visszaléptetés után(sikertelen tranzakciót követően), így ezzel meg lehet csípni, csak ugyanúgy nem jelenik meg itt az üzenet a rulesből sem, ahogy a modulodból sem :-(
...az egy későbbi kérdés, hogy a Sikeres és Sikertelen fizetési tranzakciós állapotot meg lehet-e valójában különböztetni, ...

...talán valami oldal frissítés lehet a ludas az üzenet elnyelésében? hiszen látszik a jelentésben, hogy elvileg az üzenet megjelenítve, a szabály lefutott

...a KHB hiányolja az üzenetet a sikertelen tranzakció után :-(

0
0
Geva képe

a commerce_bigfish_paymentgateway.rules.inc fájljába:

  1. /**
  2. * Implements hook_rules_event_info()
  3. * Define our new event and variables for Rules
  4. */
  5. function commerce_bigfish_paymentgateway_rules_event_info() {
  6. return array(
  7. 'commerce_bank_success' => array (
  8. 'label' => t('Bank transaction occurred'),
  9. 'module' => 'commerce_bigfish_paymentgateway',
  10. 'group' => 'bigfish_to_rules group',
  11. 'variables' => array(
  12. 'errcode' => array(
  13. 'label' => t('Result code'),
  14. 'type' => 'text',
  15. 'description' => t('Result code returned by transaction')
  16. ),
  17. 'message' => array(
  18. 'label' => t('Message'),
  19. 'type' => 'text',
  20. 'description' => t('Message returned by transaction')
  21. ),
  22. 'orderid' => array(
  23. 'label' => t('Order id'),
  24. 'type' => 'text',
  25. 'description' => t('Order ID of transaction')
  26. )
  27. )
  28. )
  29. );
  30. }
  31. // rules_invoke_event('commerce_bank_success', $one, $two, $three);

...a rules_invoke_event()-t kellene meghívni a modulból, ahol át lehetne adni az egyes értékeket is, amelyeket már remekül lehetne használni a helyzet azonosítására. ...az üzenet is megjelent ha így próbáltam üzenetet megjeleníteni.
...ufffff, utólag javítanom kellett még egy hibát, fogadjátok kétkedéssel

0
0
dj képe

Vagy jó a második folt?

0
0

Üdv!
Dudás József

Geva képe

átadtuk a banknak tesztelésre, a két folttal.
köszönöm, nincs értelme az event beépítésének addig amíg ki nem derül az üzenet miért és hova veszik...

a rules event-t - beépítve a bigfish modulba - teszteltem közben, ehhez az event-hez kapcsolódó üzenet sem jelenik meg a sikertelen banki tranzakciót követően, az áttekintő oldalon :-( egyébként belefut, email-t küld pl

fekete lyuk, bermuda 3szög, horn fok, stb. :-)

visszajelzek a banki észrevételekről

0
0
Geva képe

a foltozott bigfish modullal készített üzenettel a KHB elfogadta a sikertelen banki tranzakció kezelését, köszönöm a foltokat
Failed payment - KHB
ez az üzenet azonban többnyire görgetéssel válik csak láthatóvá és olvashatóvá a képernyőkön(sminkeléssel javítható a helyzet), jó lenne rájönni miért nem jelenik meg a rules-ból küldött üzenet a tartalom feletti régióban, a hibás banki tranzakciót követően a visszatérésnél, a fizetés áttekintő oldalán
- mintha a $messages üres lenne, mert egyébként a smink page templétje kiiratná az oldalra :-(

0
0
dj képe

Az előzővel együtt kell használni, ha valaki tesztelni akarja!

https://www.drupal.org/files/issues/message_fault_transaction_2.patch

Hibaüzenet

1
0

Üdv!
Dudás József