url paraméter átpasszolása beágyazott nézetnek

aruna képe

Van egy blokk nézetem (views accordion jeleníti meg).
Amiben a contextual filter engedélyezve van.
Ahány node-ot megadok az url-ben, annyi sora lesz a views-nak.

Pl. ha így hívom meg.

product_accordion/1+2+3+4
akkor négy node lesz a view-ban.
Ez mind ok.

--------------

Display suite-al formázom a page tartalomtípust és a display suite egyik régiójába megjelenitem a fent elkészített views blokkot. Gyakorlatilag a node-ba beágyazok egy nézetet blokként.

--------------

Ha pl. így hívom meg a node-ot (url):
/node/12/1+2+3+4
vagy
/my-alias/1+2+3+4

Akkor a paramétert (1+2+3+4) át szeretném adni a display suite-al beágyazott views-nak.

Hogy lehet ezt megoldani?

Köszönöm
Aruna

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
aruna képe

amit csináltam:

Az Oldal (Basic page) tartalomtípus megjelenítési beállításainál alul a 'Custom fields'-nél hozzáaddtam egy kód blokkot (http://i.imgur.com/c2F6N.png).

és itt a 'mezőkód' részbe beírtam a php kódot, a szövegformátum 'Display Suite code':

<?php
$split_uri = explode ('/', $_SERVER['REQUEST_URI']); 
$last_part = end($split_uri);
$view_args = (strpos($last_part, '+') === FALSE) ? '' : $last_part;
print views_embed_view("product_accordion", "block", $view_args);
?>

Így meg az oldal:
- ha argumentummal (/en/node/11/55+56+57)
- és ha argumentum nélkül hívom (/en/node/11), így nem látszik a beágyazott views

0
0
Den képe

Du. a Pécsi DUG-on elmondom, hogy kell ezt szépen megcsinálni, ok? :D

0
0
aruna képe

:D

A jCarousel views-t úgysem sikerül ugyanezzel módszerrel berakni valamiért...

0
0
Sk8erPeter képe

Ide is leírod, legalább kulcsszavakban, röviden? :) Engem is kifejezetten érdekelne a dolog, de a pécsi találkára tuti, hogy nem tudok elmenni. :(
Pl. az említett EVA modul jó lehet hozzá, vagy azzal nem megoldható? Esetleg sima Views, ctools, esetleg más kombója?

Köszi :)

0
0
Sk8erPeter képe

"Ha pl. így hívom meg a node-ot (url):
/node/12/1+2+3+4
"

Várj, ez biztos jó lesz így? Nem kellene inkább úgy átadni, hogy pl.
node/12/xyz/1+2+3+4
?
Csak azért kérdezem, mert sok modul regisztrál egy path-t még a node/nid utánra, pl. a devel (pl. node/12/devel) és egyéb modulok is, meg ugye a node/12/edit is egy node id mögött lévő path, nem tudom, szerencsés-e olyan módon felhasználni, ahogy Te most teszed. Én inkább utánadobnék még egy fix path-t is, és úgy hívnám meg (tehát ahogy fentebb mutattam).

"Akkor a paramétert (1+2+3+4) át szeretném adni a display suite-al beágyazott views-nak."
Milyen módon ágyazod be Display Suite-tal az adott view-t a content type-ba?
Az általad említett módszert én még nem használtam.

Ilyen módon még nem próbáltam ennek átadni, de az Entity Views Attachment modullal is próbát tehetnél.
Hozzá kell adni egy adott view-nál egy Entity Field display-t, és akkor ez a view már az adott content type-nál már a "Manage Display" fülön rendezgethető, csak még kérdés, vajon működőképessé lehet-e tenni ezt "VAGY"-olt contextual filterekre.
Ha pl. a path ilyen:
node/%/xyz/%

0
0
aruna képe

hogy lesz ilyen gondom:

"Várj, ez biztos jó lesz így? Nem kellene inkább úgy átadni, hogy pl.
node/12/xyz/1+2+3+4"

Én egyszerűen lecsíptem a legutolsó perjel utáni részt és megnézem van-e benne '+' jel. Ez már problémás, ha csak egy paramétert kapna a views, mert ekkor nincs '+' jel az url-ben.
Most úgy látom, nekem jó lesz ez így.

"Milyen módon ágyazod be Display Suite-tal az adott view-t a content type-ba?"

Ha jól értem a kérdést, akkor ezt fenn már leírtam körülbelül. A belinkelt képen látszik, hogy egy 'Code field-et adok hozzá a content type-hoz, és ebbe a code field-be rakom a fenti kódot, így a kód field jeleníti meg a views-t.

0
0