Ubunta 10.04 LTS re Drupal

csudess képe

Sziasztok egy olyan kérdésem volna amit sehol nem sikerült megtalálnom, hogy telepítés után hogyan is tudom bekonfigurálni a drupalt értem én:

sudo apt-get install drupal6

parancs után miket kell beállítanom h elérjem a drupal kezelő felületét! az apache alapkönyvtára a /var/www alatt van. Ehhez nem igazán sikerült sehol leírást találnom! Remélem tudtok segíteni nekem!

Előre is köszönet!

dj képe

hanem letöltenéd a Drupal core-t, kicsomagolnád a /var/www-be és installálnád ahogy a nagykönyvben meg van írva?

0
0

Üdv!
Dudás József

csudess képe

Gondoltam rá csak akkor mi értelme van a csomag telepítésnek!? Úgy is kéne neki működnie nem?!

0
0
dj képe

Nem is értem miért foglalkoznak ilyesmivel az ubuntus fiúk/lányok. Ha viszont úgy érzed, hogy kifizetted ezt az extra szolgáltatást az oprendszerrel és méltánytalan, hogy nem tudod igénybe venni, akkor nézd meg, hogy milyen fájlokat és hova telepített az ubi ezzel a csomaggal és alakítsd hozzá a webszerver beállításokat.

0
0

Üdv!
Dudás József

csudess képe

Akkor maradok inkább az eredeti ötletednél!:D Bemásolom simán a www könyvtárba és ott elintézem az elintézni valókat!

:D

0
0
pp képe

Csomagnak pont az lenne az értelme, hogy ne kelljen semmit se konfigurálnod. Én a PHPMyadmint mindig is csomagból telepítem a dev gépemre és nincs vele problémám. A Drupal-t nyílván nem, de ez már más kérdés. Az igazság az, hogy eszembe se jutott úgy telepíteni. Nekem Karmikus Koala van fent és abban 6.12-es Drupal, szóval én ezért se javasolnám a csomagból telepítést. (a Te verziódban hanyas Drupal van?)

pp

0
0
dj képe

ha telepítek akkor a legfrissebb core-t szoktam a drupal.org-ról letölteni ;)

0
0

Üdv!
Dudás József

csudess képe

Én a hatosat raktam fel! Csomagból! De már leszedtem és majd próbálkozom az általatok javaltal! A phpmyadmin nekem is tökéletesen ment csomagból!

0
0
csudess képe

Ahhoz esetleg van vkinek leírása h hogyan tudom ubuntuhoz akkor manuálisan telepíteni, meg összefűzni a mysql emmel?!

0
0
pp képe

aboros képe

amik a drupallal jönnek, azok megvoltak?
webszerver telepítés/konfigurálás, adatbázisszerver telepítés/konfigurálás nem kimondottan témája ennek a fórumnak :) amit pedig a drupal telepítésről tudni kell, lépésről lépésre le van írva mellékelt dokumentációban.

pontosan mit csináltál? hol akadtál el, mi a hibaüzenet?

0
0

-
clear: both;