Többnyelvű magyarázó szöveg változókkal mezőkhöz nem a form, hanem a display nézetben.

HF leon képe

Drupal 8 esetén szeretném, ha egy tartalomtípus egyes mezőihez olyan magyarázó szöveget írhatnék, amelyben néhány változó is szerepel. Azonban ezt több nyelven szeretném megvalósítani.

Ezeket a mezőket butaság lenne minden tartalomhoz elmenteni, hiszen az alap szöveg ugyan az csak a behelyettesített változó más (a változók többnyire ugyan azon tartalomtípus korábbi mezőinek értékei).

Keresgéltem a modulok közt, de nem találtam megfelelőt drupal 8-hoz. Ha esetleg tud valaki ilyet, akkor a tippet megköszönném.

Végül arra jutottam, hogy ezekhez a tartalomtípusokhoz egyedi twig sminket készítek. A változót a szövegben speciális karakterrel helyettesítem, így a rendszerhez felületi fordításként meg tudom adni a szöveget, még akkor is, ha más a szórend.

Ezt a szöveget a twigben átfuttatom egy szűrőn és a speciális karaktereket kicserélem a változó értékére.

Nem ismerem részletesen a drupal fordítási rendszerét, ezért megkérdezném a közösséget, hogy ilyen esetben létezik-e egyszerűbb megoldás a fordításra?

Ugyebár itt a változó behelyettesítése kavarja meg a dolgokat.

Drupal verzió: 
Fórum: