Több nyelvű webhely

charlos képe

Sziasztok!

Az alábbi problémával küszködök:
Létrehoztam egy weboldalt, feltelepítettem az i18n modult, majd beállítottam, hogy az oldal fordítás támogatással működjön.

Felvittem a cikkekhez a fordítást (magyar/angol), ami működik is, ha a tartalom alatti angol feliratra kattintok, akkor a cikk lefordul angolra. Viszont, hiába helyeztem el a nyelv választó blokkot, az nem jelenik meg. A zászló sem.

Mi a gond? Mit rontottam el? Régebben ez, működött, most se csináltam másként...

Köszi előre is a segítséget!

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
knorbi képe

admin/config/regional/language/configure menüben engedélyezve van a "Munkamenet" pont?

1
0

Kiss Norbert
adatmentespecs.hu

charlos képe

De amint bepipáltam, azonnal megjelent a nyelv választás blokk. Köszönöm!

Azonban az oldal tartalma még így sem fordul le, csak a kezelőfelület. Ez mitől lehet?

0
0

--

Üdv:
Charlos

Phoere képe

Külön kell beállítani az Érzékelés és nyelvválasztásnál, hogy mi alapján állítodjon be a tartalom és a kezelőfelület.
Lehet, hogy a tartalomnál a felhasználó nyelve az elsődleges - és mivel neked magyar van beállítva, így az marad.
A Webcím (előtag) alapján történő választás legyen az elsődlege.

0
0

Csökönyi Ferenc

charlos képe

Így néz ki a sorrend (a csillaggal jelöltek be vannak pipálva):

  1. Webcím A nyelv megállapítása a webcímből (útvonal előtag vagy hosztnév alapján).*
  2. Munkamenet Nyelv megállapítása a kérés vagy a munkamenet paraméteréből.*
  3. Felhasználó A felhasználó nyelvi beállításainak átvétele.
  4. Böngésző A nyelv megállapítása a böngésző nyelvi beállításaiból.
  5. Alapértelmezés A webhely alapértelmezés szerinti nyelvének (Magyar) használata.

A tartalom továbbra se fordul le, de miért? :(

0
0

--

Üdv:
Charlos

Phoere képe

De mindkét résznél ez van beállítva:
- Felhasználói felület szöveg nyelvének észlelés
- Tartalom nyelvének észlelés

Nálam többnyelvű oldalnál működik úgy hogy a tartalom nyelvénél az elsődleges a nyelvi előtag , második a Felület nyelve. És így szépen vált a nyelv a blokkonál és a tartalmaknál.

Még egy: a nyelvi előtag be van állítva a nyelveknél (hu és en)?

Egyelőre nincs több ötletem.

0
0

Csökönyi Ferenc

charlos képe

Megoldódott: A megoldást nehezítette, hogy az oldal címlapját nézettel jelenítettem meg. Most már tökéletes! :)

A megoldást az jelentette, hogy a változók fordítását bekapcsoltam, legeneráltam az új nézeteket (angol, magyarra külön) és ezeket az útvonalakat adtam meg az oldalnak! Így már jó!

Köszönöm a segítséget mindenkinek! :)

0
0

--

Üdv:
Charlos

Nagy Gusztáv képe

Jól értem, hogy olyan modult keresel, ami az oldaladat egy tetszőleges más nyelvre fordítja le, automatikusan?

0
0

Nagy Gusztáv

charlos képe

A tartalmak már le vannak fordítva. Az i18n modul telepítve van. A node-ok Fordítás fülön létrehoztam a fordításokat is (pl. Ricsiről -> About Ricsi), de a zászlóra kattintva csak az egyes blokkok fordulnak át angolra, míg a node marad magyar. Olyannyira, hogy ki is írja: Language: Hungarian.

Miért van ez? Egy egyszerű multinyelves oldalt szeretnék kivitelezni, nem többet.

Minden ötletre vevő vagyok. Köszönöm!

0
0

--

Üdv:
Charlos