Taxonomyban egy kifejezéshez több kifejezés tartozzon.

venis képe

Sziasztok! Webáruházat készítek és egy olyan problémám van amit nem tudok megoldani. Több nagykereskedés adatát akarom feltenni. Csak hogy mindegyik kereskedés máshogy kategorizálja a termékeket. Pl: az egyik RAM a másiknál memória a harmadiknál ddr memória. Ezt szeretném én egy memória kategóriába tenni. A kategóriát taxonomyban csináltam meg.
Lehetséges-e az hogy egy kifejezéshez több kifejezés tartozzon?

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
venis képe

Vagy ha így nem is lehet ezt megoldani ahogy régebben leírtam akkor hogyan oldjam meg?

0
0

Üdv.
Venczel István

"Csak a puffin ad neked erőt és mindent le bíró akaratot."

pityu73 képe

Ha a frissítéseket, vagy az adatfeltöltést a Feeds-el végzed akkor ebben segítség lehet a Feeds Tamper.

0
0
Bálint képe

Lehetséges-e az hogy egy kifejezéshez több kifejezés tartozzon?

Hozzáadhatsz egy korlátlan érték bevitelésre alkalmas szöveges mezőt a taxonómia kifejezés entitáshoz, ami tárolja neked a szinonimákat.
Kérdés, hogy ezután mi a célod. Az egységes kifejezés név megjelenítése?

0
0
venis képe

Igen. Ez egy informatikai webáruház és ugyebár több nagykereskedésből kapom az adatokat. PL. az egyikben memóriaként a másikban ram-ként van csoportosítva és ezt szeretném én kiváltani azzal hogy pl. memória.

0
0

Üdv.
Venczel István

"Csak a puffin ad neked erőt és mindent le bíró akaratot."

szantog képe

Csak úgy elméleti szinten: Nem lehet, hogy ez egy tipikus relation feladat?
A fő term, ami nálad meg kell jelenjen, az mondjuk memória. Ez tartalmazhat egy relationt az összes többi termhez, ddr, ram, izébigyó.
--------------------------
Stornó.
Ahogy végiggondoltam ezt az relationösdit, tulajdonképpen a taxonomy term már tartalmaz egy "buta" relationt, ez pedig a szülő gyermek kapcsolat.
Szóval szépen behuzigálod a termeket, hogy ddr, ram, izébigyó legyen gyermeke a memória termnek, és ezt akár már importkor elkaphatod, vagy ha a forrás dolgait is tárolni akarod, akkor akár megjelenítési rétegben is előtúrhatod bármikor.

0
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

aboros képe

nem lehet, hogy túl sokat relationöztél mostanában és már mindent szögnek nézel? :P :)

0
0

-
clear: both;