Tartalom rejtettre állítása űrlap beküldése után

Árvai István képe

Barátom szeretne egy időpontfoglalást a honlapjára. Amatőrként a következőre gondoltam.
Létrehozok egy dátum tartalomtípust, dátum, s vizsgálat típusa mezőkkel.
Létrehozok egy tartalmat, melyhez űrlapot kapcsolok.
Eddig rendben is lenne. De el kellene rejtenem azt a tartalmat, amelynek az űrlapját kitöltötték.
Sem akciót/triggert nem tudok rá beállítani, sem views-ban szűrni.

Hogyan kellene megoldanom?

http://d7.matefotooptika.hu/online-jelentkezes/teszt-2013-06-21-200000

Drupal verzió: 
Fórum: 
csakiistvan képe

Azt az idopontot akarod elrejteni amit lefoglalt? Azaz minden szabad idopont egy node?

0
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

Árvai István képe

Amatőr megoldás gondolom. Kerestem kész modult, de 7-eshez csak olyant találtam, amit valamiért nem tudtam működésre bírni. (Tudom, ez itt nem korrekt válasz).
Addig működik a dolog, hogy ha az űrlapot kitölti valaki, akkor más már azt ne tudja. De hogyan tudom másoknak csak a maradék időpontokat mutatni?

0
0
csakiistvan képe

Ahogy én csinálnám:

  • egy node type az időpontnak, te tudod az időpont mekkora intervallum
  • a user nem formra ugrana a foglaláskor hanem már a megfelelő mezőket beérnéd tőle a regisztrációkor(email, név, telszám)
  • készítenék egy flag-et amit ha a user aktivál, küld egy levelet a boltnak (rules). A flagnek meg lehet adni hogy csak egyszer lehessen nyomogatni
  • késztítenék egy rules-t ami akkor futna le ha a user rányomott a flagre, és az időpontot elrejtené (node>published)

Lehet nem fedtem le minden use case-t ami neked kell, de elmondásodból kb ezt kellett megvalósítani. Kell majd egy vizsgálat a sminkben a node.tpl be hogy ha a user anonymus akkor is irjon ki valamit szépen (időpont foglaláshoz kérjük regisztráljon) de az más topic.

1
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

csakiistvan képe

ja es mindez Feature barat, igy a kesobbi updatekkel se lesz problema.

0
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

Árvai István képe

Érteni vélem, amit írsz, s ki fogom próbálni.
(Talán ennyi off belefér: barátom összetettebb dologra gondolt, de én kontár vagyok, szakemberre meg nem akar költeni. :-( )

0
0