Tárhelyszolgáltató checklist

Anonymous képe

Sziasztok!

Hamarosan én is szeretnék elkezdeni blogolni a Planeten, és arra gondoltam, mindig írnék egy rövid kis ismertetőt azokról a tárhelyszolgáltatókról, amelyekkel a munka során összehoz a jó/rossz szerencse. A túlságosan szubjektív (és ezért használhatatlan) leírásokat kerülendő jó lenne egy standard ellenőrző lista, ami alapján jellemezni tudjuk az adott szolgáltatót. Például:

  1. Barátságos URL-ek (mod_rewrite): OK
  2. .htaccess engedélyezett: OK
  3. Rendelkezésre álló memória: 25MB
  4. Ingyenes kipróbálási lehetőség: 5 nap
  5. Tech support átlagos válaszadási idő: 1 munkanap
  6. ...stb.

Ha van kedvetek, gyűjtsük össze együtt, mi fontos nekünk, mire figyelünk, amikor Drupal rendszer számára tárhelyszolgáltatót választunk.

nevergone képe

A rendelkezésre álló adatbázis mérete nem lehet fontos?
Illetve az, hogy van -e lehetőség az időzített feladatok futtatására.

0
0
pp képe

mod_security (vagy mifene, ami nem enged beküldeni js-t tartalmazó form-ot)
register_globals = off

pp

0
0
thamas képe

Használható adatbázis(ok) típusa, verziószáma, száma.
PHP verziószáma. PHP összetevők. (Pl GD2, Imagemagic)
Proxy beállítások(?? - lehet, hogy hülyeséget írtam. Arra gondolok, hogy, volt korábban egy fórum téma itt, amiből kiderült, hogy az update modul rettentően lelassítja a drupal admin részét, ha a tárhely beállításai miatt a modul nem tud kommunikálni a drupal.org-gal)

Nem kimondottan Drupal specifikus, de szvsz érdekes lehet:

Tudok-e létrehozni / beállítani saját magam aldomaint?
Kapok-e infót a tárhely foglalásomról illetve adatforgalmamról (pl. ha forgalomkorlátos a hely)?

(Egyébként remek ötlet, várom a blog-bejegyzéseid!)

0
0

Üdvözlettel:
Hajas Tamás

Webappz képe

Néhol ismétlést is fog tartalmazni:
1., Virtualhost directory beállítás:
- Options: FollowSymLinks, stb..
- AllowOverride: All, stb
Ezek a beállítások kifejezetten az Apache beállításai ezekre is szükség van a .htaccess használtához.
Ezeket lehet-e beállítani, vagy milyen beállítással adja a szolgáltató, természetesen a mod_rewrite modul engedélyeztt-e?

2., Virtualhost directory PHP beállítások:
- A php mail függvénye használható-e esetleg a Drupal smtp moduljára van szükség?
- Safe mode
- Register globals
- Display errors

3., Aldomain-ek létrehozása lehetséges-e?
4., MySQL:
- adatbázis verzió száma,
- adatbázisok száma,
- adatbázis mérete,
- az adott user jogosultságai az adott adatbázison
pl.: van-e LOCK_TABLES, CREATE TEMPORARY TABLES
- van-e PhpMyAdmin vagy valamilyen elérhető adatbázis felület?
5., Van-e és ha igen, akkor milyen gyakran készül backup?
6., Statisztika

Egyelőre ennyi.

0
0

Páldi Zoltán

Sweetchuck képe

Kényelmes ha van lehetőség az adatbázis mentésre, és visszaállításra a Tech support beavatkozása nélkül.
A DB mentésre jellemzően alkalmas a Php(My|Pg)Admin de visszaállításra már nem.
Pl.: a 2MB feltöltési korlát miatt.
Modul vagy Drupal verzió frissítésnél nem árt ha ez a művelet gyorsan elvégezhető.

0
0
crt képe

Szia.

A már említetteken kívül:
- Webszerver típusa, verziója. Bár többségben Apache, de vannak kivételek.
- Webszerver naplófájlok hozzáférhetőek-e? Hibakereséskor, beüzemeléskor sokat segíthet.
- A webroot és az ftp főkönyvtár megegyezik-e?
- SSL elérhető-e?
- Adnak-e shell hozzáférést?

Üdv: Zoli

0
0
thamas képe

0
0

Üdvözlettel:
Hajas Tamás

nevergone képe

Ha csak ennyi a probléma vele, akkor érdemes, mert ez elég könnyen kiküszöbölhető, és maga a patch elég sokat véd.

0
0
thamas képe

Memóriából - a drupal.hu fórumra érkezett kérdések alapján is - a 25M kevés lehet erőforrásigényes modulok (pl. views) használata esetén. A D6 (Acquia) telepítője is legalább 32M-t javasol (bár telepíteni sikerült kevesebbel is).

Érdekes lehet még: post max size, upload max size - nagyobb képek feltöltése esetén.

Nem tudom fontos-e, hogy a php-ban mi van default charset-ként beállítva. (Vki tudja?)

0
0

Üdvözlettel:
Hajas Tamás

James53 képe

A fenti főleg szerverbeállítás függő dolgok hasznosak, de ami szerintem minden esetben elengedhetetlen a gyors reakcióidő. Érdemes olyan szolgáltatót keresni, akinek alapértelmezés szerinti beállításai számunkra megfelelőek, de aki talált is már ilyet biztos vagyok benne, hogy volt, hogy telefonhoz nyúlt, vagy e-mailt írt a szolgáltatójának valamivel kapcsolatban.
Személyes tapasztalatom, hogy sok honsting szolgáltatás csak alvállalkozás, és amikor egy ilyen alvállakozásnál kötöd meg a hostingszerződést, annak velejárója, ha problémád van, akkor ők csak regisztrálják majd továbbítják a fővállalkozó felé. És mivel emberek vagyunk és nem szeretünk dolgozni, így több kéz alatt megy át a kérés, még a végreahajtó szervhez (pl. szerveroldali programozó) jut, mintha egy olyan szolgáltatót választottunk volna, amely nem csak egy nagyobb szolgáltatónál alvállalkozó.

Kicsit nyomozós feladat, de fontos szempont szerintem.

0
0

- Szabó Gábor -

"Előre minden élharcos, akinek a jelmondata az, hogy - amég élsz, alkoss"