Számok tárolása: hogy lesz 1999999-ből 2000000?

Anonymous képe

Sziasztok!

Hogy tudom azt elérni, hogy CCK-ban 1 millió fölött ne tizedeshatvány formában tárolja a Drupal a számot?
Pl.: 1500000 -ból csinál -> 1.5e+06
Ja és 1999999-et simán 2millióra kerekít. DE MIÉRT? Tudja valaki a választ?

Nekem ez azért nem szerencsés, mert VIEW modullal jelenítem meg az értékeket és így nem egyeznek.
1999999-ből 1.999999e+06 lesz, az meg VIEW-ban 2-ként jelenik meg. Így lesz 1999999-ből 2!

Üdv:

Csaba

aries képe

Az, hogy milyen formában van tárolva lényegtelen, a megfelelő PHP függvényekkel (ceil(), round() stb.) formázd meg az értéket.

Aries
http://aries.mindworks.hu

0
0
csab képe

Köszi a segítséget!

0
0
Őry Máté képe

A számítógép bizonyos meglehetősen speciális esetekben tud értelmezni racionális számokat pontosan, de a valós számoknál nem ez a helyzet. Őket lebegőpontosan ábrázolja, vagyis a mantisszát az adattípustól függő tizedesjegy (pontosabban ?kettedesjegy?, mivel bináris) pontosságban, a karakterisztikát pedig a kezelt tartományban pontosan (mivel az egész).

A problémádra a forint esetében nyilvánvaló megoldás lenne az egészekre való áttérés. Más pénznemek támogatásának szükségessége esetén egyéni, egészeken alapuló CCK widget készítése is megoldás lehet.

(Mellesleg megfontolandó, hogy ilyen nagyságrendű kiadás esetében a vásárló csak egy rossz megjegyzést tesz erre a marketingfogásra és a továbbiakban kétmilliónak tekinti az árat.)

0
0