Spam regisztrációk tömkelege

charlos képe

Sziasztok!

Egy, immár 4 éve működő Drupal 7 alapú oldalon pár hónapja felütötte a fejét a spammelő regisztrálók hada. Az email címűk mindig [email protected] módon épül fel, a TLD mindenesetben xyz. Ezek aztán a Fórumba létrehoznak fals tartalmakat. A Mollom, Spambot, sőt Captcha is aktív a kezdetek óta. Kevés lenne? Mit lépjek még? Nagyon bosszantó már, mindig törölnöm kell őket.

Köszönöm a segítséget előre is.

Üdv,
Charlos

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
hunostor képe

Szia! Először is, ha stabil részlete van az emailcímnek, akkor Rules el készítenék egy szabályt, hogy az ilyen email című versenyzőket a profiljuk létrehozása után rögtön törölje.

Másodsorban, ha az említett védelmi vonalak nem felelnek meg akkor betenném a Honeypot ot is pluszban.

https://www.drupal.org/project/honeypot

1
0

Poroszkai Attila

Dahar képe

Ugyan ilyen xyz végű robotokat kaptam én is, sokáig vergődtem vele de megállítottam az áradatot. Ami kemény hogy átjöttek regisztrálásnál a google capcha-n és megcsinálta az user email aktiválást.

Ami nekem bevált így mind együtt:
Google captha,
Email aktiválás regisztráció után,
Amit hunostor mondott minden .xyz vegű email regisztrálót azonnal tiltottra tettem.
Honeypot idővel és láthatatlan mezővel
goaway
illetve a honeypot úgy láttam csak az aktuális próbálkozást blokkolja ha észreveszi, ezért egy modullal összekötöttem a goawayal, így ha a a honeypoton megbukik a robot akkor az ipja egybol a goawayal tiltólistára kerül.
Így mindez egy szép banned ip listát, de végeredményben tartós megoldást eredményezett.

2
0
charlos képe

Köszönöm a tanácsot. Esetleg a Rulesben tudnál segíteni? Hogyan nézzen ki a Rules akciója?

0
0

--

Üdv:
Charlos

Dahar képe

Itt az exportja, importálhatod:

  1. { "rules_reject_reg" : {
  2. "LABEL" : "reject reg",
  3. "PLUGIN" : "reaction rule",
  4. "OWNER" : "rules",
  5. "REQUIRES" : [ "rules" ],
  6. "ON" : { "user_insert" : [] },
  7. "IF" : [
  8. { "text_matches" : { "text" : [ "account:mail" ], "match" : ".xyz", "operation" : "ends" } }
  9. ],
  10. "DO" : [
  11. { "user_block" : { "account" : [ "account" ] } },
  12. { "data_set" : { "data" : [ "account:status" ], "value" : "0" } }
  13. ]
  14. }
  15. }
2
0
charlos képe

Köszönöm! Próbálkoztam én a Rules belövésével, és majdnem jó is lett (így utólag behúzva a rules exportból), csak nálam „tartalmazza“ volt és nem „erre végződik“-en volt a feltétel beállítása.
Most beimportáltam, meglátjuk, javul-e helyzet.
Köszönöm még egyszer a segítséget!

1
0

--

Üdv:
Charlos