Simplenews küldés napló

makgab képe

Üdv!

Egy simplenews hírlevél elküldésénél a "Newsletter" fülön az látszódik, hogy "This newsletter is pending", tehát folyamatban van.

Van valami napló, hogy hol tart a küldés? Vagy ez csak OS szinten lehet megnézni?

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
dexx képe

Annó csináltam egy módosítást ami a tooltipjébe írta bele ezt az infót a hírlevél listában (a pending ikonjába) de most nincs kéznél. Amit hirtelen tudsz tenni, hogy megnézed a simplenews_mail_spool db táblát, amik kiküldésre várnak, azok itt vannak. Ha kiment minden, üres. A rekordok darabszámából láthatod, hogy változik-e vagy beakadt. Ha utóbbi, nézd meg hogy a cron fut-e normálisan de amúgy be tudod kapcsolni a simplenews beállításainál is, hogy loggolja a kiküldött leveleket (Send mail / Log emails).

0
0
makgab képe

A simplenews_mail_spool táblában valóban vannak még rekordok. Tehát küldi őket.

A reports-ban (admin/reports/dblog) vannak bejegyzések:

Type	simplenews
Date	Wednesday, March 19, 2014 - 20:13
User	Anonymous (not verified)
Location	http://domain.com/admin/config/system/cron?render=overlay&render=overlay
Referrer	http://domain.com/admin/config/system/cron?render=overlay
Message	Outgoing email. Message type: node
Subject: [SITE newsletter] Blabla...!
Recipient: user0@gmail.com
Severity	debug
Hostname	<ipaddress>
Operations	

Ez a fenti most kiment elvileg. Ugye?

0
0
dexx képe

Szerintem igen, de ha megnézed egy ilyen watchdog bejegyzés előtt és után a mail spool táblában a rekordok számát és csökkent, akkor biztosan. Ha nem akar fogyni, akkor lehet, hogy nem és akkor gond van.
De ha meg ilyen lassan fogy, akkor lehet túl kicsire van véve, hogy cron-onként mennyi küldjön a simplenews, azt emeld meg különben sose mennek ki, de túl nagyra sem szabad mert akkor meg spammernek néznek.

0
0
makgab képe

Igen, köszi. Már látom a küldést. :)

Az adott hírlevél "Newsletter" fülén látszódik:
* This newsletter is pending -> folyamatban
* This newsletter has been sent -> elküldve

A beállításokban (admin/config/services/simplenews/settings/mail) lehet állítani:

[x] Use cron to send newsletters
Cron throttle: 20
Sets the numbers of newsletters sent per cron run. Failure to send will also be counted.
Cron execution must not exceed the PHP maximum execution time of 600 seconds. You find the time spend to send emails in the Recent log entries.

Tehát alapból 20 küldés van beállítva egy cron futásakor. Értem. :)

0
0
Marvin képe

Lehet ezzel már nem mondok újat, de ha a Beállításoknál rámész az Időzítőre (#overlay=admin/config/system/cron) mész, akkor ott egyszerűen beállítható, hogy az időzített feladatok mennyi időközönként menjenek le. Plusz manuálisan is lefuttathatod őket.
Nekem az időzített feladatok futtatásával elküldte a hírleveleket. Plusz gondolom az is számít, mit állítottál be, hogy egyszerre hány levelet küldjön ki. Ha jól emlékszem, akkor ez alapértelmezetten 20.

0
0
makgab képe

Igen, ez oké volt.
Csak azt nem tudtam (nem vettem észre), hogy alapból 20 email-t küld és az időzítőm "1nap"-ra volt állítva.

0
0