Simplenews összekötése saját modullal

Wathfea képe

Sziasztok!

Ahogyan a cím is mutatja a simplenews modult szeretném összekötni saját modullal a következő képen.

A saját modul lényegében létrehoz egy regisztrációs formot, ez a form kér email címet is. Szeretnék a formba berakni egy chkboxot ami ha ki van jelölve a kitöltött emailcím alapján az illető egyből bekerül a feliratkozók közé. Van erre lehetőség, tudtok mutatni valami leírást, vagy segítene valaki, hogy ezt így miként is kéne? Köszi szépen!

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
Wathfea képe

Eszembejutott valami, de nem tudom mennyire jó megoldás.

  1. if(isset($_POST['subscribe']))
  2. {
  3. simplenews_subscribe_user(htmlspecialchars($form_state['values']['email_address']), $tid, FALSE, 'website');
  4. }

Még nem próbáltam ki, csak beugrott. Ha jó ez akkor faja, de van szerintetek szebb megoldás erre?

0
0
Wathfea képe

Ahogy egyre jobban belemerülök, látom, hogy a simplenews_subscribe_use()
kér egy $tid változót ami a
* @param integer $tid
* The term ID of the newsletter.

Ezt viszont nem tudom hogyan nyerjem ki és pakoljam bele a saját formomba.
Ezenkívül, most abban is elbizonytalanodta, hogy egyeltalán a feldolgozás rész jó-e a submit() fv.n belül.
Valami ilyesmivel próbálkoznék:

  1. if(isset($form_state['values']['subscribe']))
  2. {
  3. simplenews_subscribe_user($form_state['values']['email_address'], $tid, FALSE, 'website');
  4. }

Csak ehhez kellene ez a $tid ezt honnan tudom megkaparintani?

0
0
Wathfea képe

Valakinek valami ötlet?

0
-4
Illyés Edit képe

A $tid a hírlevél azonosítója. A taxonómia oldalon ha elhúzod az egeret a linkje felett, akkor a taxonomy/term/xxxx részben az xxxx lesz a $tid.

1
0
Wathfea képe

Köszönöm szépen, ez jó is így. Szerencsére csak 1 darab hírlevél lista van, így nem kell dinamikusan válogatni. Fogtam és beírtam kézzel a tid-et. Köszi az ötletet.

0
0