Search: PDOException az ékezetes szavakra való keresésnél!

Sk8erPeter képe

Sziasztok!

Amikor ékezetes szavakra keresek a keresőmezőben, akkor kapok egy PDOExceptiont:

Error

PDOException: in dblog_watchdog() (line 154 of .............\modules\dblog\dblog.module).

The website encountered an unexpected error. Please try again later.

Legfrissebb, 7.15-ös Drupal.

Pl. a "teniszütő" szóra való keresésnél:

 teniszütő

/search/node/teniszütő

 teniszütő

Találkoztatok már ezzel a hibával?
Megoldás?
Köszi!

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
Sk8erPeter képe

Na, most kipróbáltam egy másik, 7.12-es verziójú Drupalnál, és ott működik.
Egy harmadik, tesztcélra fenntartott, szintén 7.15-ösre frissített (!!) Drupalnál pontosan ugyanez a hiba!
Ezek szerint valami gond az újabb verzióban van... tudtok erről valamit?

Ti ki tudnátok próbálni, ha van 7.15-ös Drupalotok, nálatok jó-e, ha a /search/node/teniszütő címet bepötyögitek?

Köszi!

0
0
szt képe

Nálam jó a keresés, viszont alapból ez a linkje:

search/node/tenisz%C3%BCt%C5%91

Ugyanakkor a search/node/teniszütő viszont tényleg PDO hibát ad.

SZERK:
Csak egyszer adott PDO hibát, most már nem, szóval azóta az ékezetes link is működik... (Annyit csináltam, hogy bekapcsoltam az "Enable clean URLs", mert az nem volt eddig benyomva, de újra kikapcsolva is most már jó. Habár nem hiszem, hogy köze lenne hozzá.)

1
0
Sk8erPeter képe

Hali!

Köszi, hogy megnézted!
Viszont közben rájöttem, hogy rossz volt a tesztelés módja nálam:
- a két Drupal 7.15-ös, amin rosszul működik, localhoston, IIS-en fut
- a 7.12-es, amin jól működik, Apache-on, Linux alatt fut; azóta egy 7.14-es Drupalt is próbáltam, annál is jó ugyanezen a platformon

Tehát akkor derül ki, hogy most akkor az újabb verziószámmal vagy IIS-sel, esetleg egy helyi rossz beállítással hozható összefüggésbe, ha a 7.15-ös Drupal is felkerül az éles szerverre, Apache-ra+Linuxra.

Addig is: tudtok erről esetleg valamit, hogy IIS alatt, 7.15-ös Drupallal jó-e ugyanez?

Köszi továbbra is!

0
0
Sk8erPeter képe

OK, azóta egyértelműen kiderült, hogy a localhoston futkorászó IIS + FastCGI PHP 5.3.8 + MySQL 5.1.57-community kombó beállításai közt kell keresgélni, valahol itt van a hiba. Csak akkor van probléma, amikor az URL ékezeteket is tartalmaz. Semmi köze a Drupal verziószámához.
nginx (vagy Apache) + PHP 5.2.17 + MySQL 5.0.95-community kombó esetén nincs ilyen probléma.

Meg tudjátok mondani, melyik beállításokkal próbálkozzak?

Szerk.:
valami karakterkódolási probléma is lehet, vagy fogalmam sincs.

Most Drupal 6-tal is próbálkoztam, ott is van gond:

"Warning: in .......\includes\database.mysqli.inc on line 134"
"user warning: in .......\modules\dblog\dblog.module on line 146."

Az Xdebugnál beállítottam, hogy hiba esetén írjon ki lokális változókat, így rengeteg információ látszik, megmutatom, mit mutat egy tesztcélú Drupal 6-osnál:
http://i.imgur.com/NVsF2.png

0
0
silversk8r képe

ez a keresőhiba 2010-ben lett kijavítva, nem valószínű, hogy a 7.15-ösben visszatérjen
http://drupal.org/node/604002

Hirtelen az jut eszembe, hogy talán nincs engedélyezve az mbstring php kiterjesztés.

0
0
Sk8erPeter képe

Hali!
Köszi a tippet, sajnos nem nyert, engedélyezve van. :(

extension=php_mbstring.dll

Más ötlet esetleg?
Fura, hogy egyelőre csak Drupalnál tapasztaltam ezt a jelenséget a helyi IIS-nél. Mi okozhatja?

0
0
silversk8r képe

akkor tovább találgatok :)

Az Apache-nek van egy AddDefaultCharset utf-8 beállítása és elképzelhető, hogy az IIS alapból nem utf-8-at használ. Nézz utána az itt leírtak alapján:
http://blog.lowtek.com/2006/09/setting-utf-8-character-encoding-for.html

remélem ez segít, mert egyelőre nincs több ötletem ;)

0
0