Rules és beküldés tiltás

szt képe

Sziasztok!

Az admin tudja állítani egy user field segítségével, hogy egy user "tag", vagy "nem tag".
A tagok normál esetben (ha a fenti érték = "tag") tudnak beküldeni tartalmat.
Azt szeretném megoldani (első körben Rules segítségével kéne), hogy ha a belépett usernél az van beállítva, hogy "nem tag", akkor a "node/add/*" oldalakat ne érje el.
Szóval hogy ne tudjon beküldeni új tartalmat (noha a permission alapján lenne rá joga).

Azt meg tudom csinálni (Rules rulez), hogy belépéskor a "nem tag" usereket kidobja (user/logout-ra küldi), de az nem jó, mert kellene, hogy be tudjon lépni, és meglévő tartalmait tudja szerkeszteni.

Próbálkozom a Rules URL Argument modullal, de azzal nem akar összejönni... Megoldható ez szerintetek Rules-zal? Ha nem, akkor mit lehetne tenni?

Köszi előre is.

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
Nagy Gusztáv képe

Miért nem jó, ha egyszerűen a szerepkört vonja meg tőle? Egy olyan szerepkörre gondolok, ami csak az adott tartalmak létrehozására jogosít fel.

0
0

Nagy Gusztáv

szt képe

Igen, ez lenne az ésszerű, de mint írtam, ez az infó (hogy valaki "tag" vagy "nem tag") egy user field-ben van tárolva (ezres nagyságrendű felhasználó van).
Eddig nem volt különösebb funkciója, csak egy user adat volt, csak a smink változott ennek függvényében.
Utólag kellene most hozzáheggeszteni, hogy ettől az adattól függjön a tartalom beküldés lehetősége.

0
0
aboros képe

és írjál egy modult ami betöltögeti a tag usereket és ad nekik tag szerepkört. utána ezt a modult a meződdel együtt kidobhatod a kukába. vagy megtarthatod a mezőt, ha úgy kényelmesebb neked és rules-al építhetsz egy szabályt ami user mentésekor a mező alapján ad/vesz tag szerepkört.

a másik út, hogy olyan saját node_access modult írsz, ami a mező alapján kreálja a realmeket meg grant_idkat, de a fentihez képest szerintem/nekem ez horror lenne.

1
0

-
clear: both;

szantog képe

Views Bulk Operations -> user view -> filter (field_tag = TRUE) -> Add a role to a selected users vagy nem ez kell?

2
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

aboros képe

valamiért nem akartam idekeverni a bulk operationst, bár utólag én se értem, hogy miért :) kösz.

0
0

-
clear: both;

szt képe

Köszi srácok. Átteszem szerepkörbe, mert ez még bonyolódni fog.
Viszont nem hagyott nyugodni, hogy Rules-os megoldás nem létezik, úgyhogy azt is kikattintottam, itt az exportja:

{ "rules_no_alkotas" : {
    "LABEL" : "No new alkot\u00e1s",
    "PLUGIN" : "reaction rule",
    "REQUIRES" : [ "rules" ],
    "ON" : [ "init" ],
    "IF" : [
      { "data_is" : { "data" : [ "site:current-page:url" ], "value" : "node\/add\/alkotas" } },
      { "AND" : [] },
      { "data_is" : { "data" : [ "site:current-user:field-statusz" ], "value" : "2" } }
    ],
    "DO" : [
      { "drupal_message" : {
          "message" : "Sz\u00fcneteltetett tag nem vihet fel \u00faj alkot\u00e1st.",
          "type" : "warning"
        }
      },
      { "redirect" : { "url" : "\u003Cfront\u003E" } }
    ]
  }
}
0
0