RSS publikálás közép-európai időzónában

Anonymous képe

Sziasztok!

A Drupal által készített alap RSS csatorna (rss.xml) a <pubdate> értéket a szerveridő alapján állítja be és nem a webhelyen beállított időzóna alapján. Magyarán a node_feed() a $node->created értékkel dolgozik és nem adja hozzá a $timezone-t. Találtam ezt a 2005-ös hibajelentést, mást semmit. Elég alapvető dolognak tűnik, lehet, hogy nem jó helyen keresem a megoldást!?

slampy képe

Sikerült megoldani ezt a problémát?

Én is hasonlóba ütköztem.
A cikkben rendesen szerepel a létrehozás dátuma: 2009-03-11 12:01:00 +0100

De az RSS-ben már ez szerepel: Wed, 11 Mar 2009 12:01:00 +0000

Miért? :-)

A cikkben szereplő időzóna kellene nekem.

Köszi!

0
0
slampy képe

Szerencsére batumaru már felvetette a problémát és választ is adott rá, de Pasqualle leminősítette kritikus szintről és áthelyezte a 7.x-dev verzióba. Kár. :-(
Link: http://drupal.org/node/254444

A lényeg az, hogy régebben a format_date() függvénnyel generálták le az RSS mezőjét, de ekkor becsúszott pár lokalizált dátum és a szabványos RFC dátum helyett például magyar hónapnév szerepelt.
Ezt módosították a gmdate() PHP függvényre, ami GMT időzónabeli dátumot ad vissza. Itt jött elő ez a probléma.

A megoldás: írjuk át a gmdate() függvényt date()-re. Így a rendes időzónát kapjuk.

Sajnos nem elég a node.module-ban módosítani, mert a Views-ban is szerepel ez a hiba.
Ott a views_plugin_row_node_rss.inc fájlt módosítsátok.

Remélem ez a jó megoldás. ;-)

Esetleg, akinek lehetősége van javíthatná ezt a hibát a 6.x-ben és a Views-ban.

Köszi.

0
0