Plupload install

kalmarr képe

Sziasztok

elakadtam a "Plupload" telepítésében. Gyanítom azért mert a fő probléma, hogy a "Plupload " modul nem tud függetlenül a "Node Gallery" modultól működni. Azaz nem veszi át a file vagy kép felöltési funkciókat automatikusan. Így ezért nem találom a configurációs felületek sem(pl: tartalom típusoknál).
Így hiába telepítettem fel a modult és teszem fel a libary könyvtár alá a "jQuery" fileokat, akkor se történik semmi.

Ha ez így van, akkor milyen tömeges file feltöltő modult javasoltok vagy hol kell keresni a beállításokat?

Üdv.

KALMI

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
kalmarr képe

Kaphatok hozzá egy kis telepítési segédletet...:) Extra THX

1
-3
eMeLA képe

A "telepítési segédlet" ott van a readme.txt fájlban. A 7.x Drupal a modul beállításoknál kijelzi a konfigurációs oldalakat, de ott nem is találhatsz olyat mert a 7.x-ban nincs is (ha jól emlékszem a project lapon ez le is van írva).

Van egy teszt oldala is: /?q=plupload-test ha itt nem működik akkor valamit rosszul állítottál be.

1
0

...mit tudok: http://web.termuves.hu

kalmarr képe

Igen jó a link és működik a modul!!! :-)

Viszont továbbra se tudom kitalálni, hogy hogyan kell belevarázsolni az Upload részbe:(

Amit szeretnék: "pl: cikk" írásánál bele kerüljön a tömeges feltöltés az "Image" file műveletnél, azaz ne egyesével töltögessek, hanem egyszerre sokat.

Leírásokat én is kerestem, de vagy nem értettem meg, vagy nem találtam meg a jó leírást:(
A Readme.txt is elég röviden taglalja a beállításokat, ráadásul működtetni tudom, de nem tudom használni a megfelelő helyen....:(

Így továbbra is várom a segítségeteket!

Köszi!

KALMI

0
0
Petik képe

Szerintem galériát ne "cikk" írással, hanem pl. a Media_gallery modullal próbáld megcsinálni. Legalábbis nekem sima ügy volt összehozni a két modult, csak telepíteni kellett és rögtön ment a tömeges képfeltöltés is.
Természetesen szöveget, leírást, magyarázatot, megjegyzést, stb. is tudsz írni a galériában.

0
0

Üdv. Peti

kalmarr képe

Szia,

Igen igen, pont ez volt az első kérdésem is, hogy ez a két modul mennyire függ össze és működik-e az egyik a másik nélkül. Mivel ha nem tud önállóan működni, akkor nem lesz jó nekem, mert más "galeria" modulokat használok :(.

Így továbbra is fenn marad a kérdése, hogy léteik-e valami tömeges feltöltő modul :((((.

Üdv.

KALMI

0
0
Petik képe

Igen igen, pont ez volt az első kérdésem

Valóban volt első kérdésed, és a NODEgallery modulra vonatkozott, de én a válaszomban a MEDIAgalleryt és nem a NODEGallery modult ajánlottam.
A NODEgallery-t nem próbáltam, és nem ismerem, viszont a Media gallery bevált, kiválóan együttműködik a plupload modullal és nem kell eftépézni.

0
0

Üdv. Peti

Petik képe

Ráadásul most nézem, hogy drupl7-ben nincs is NODE gallery, tehát miről is beszélünk?

0
0

Üdv. Peti

kalmarr képe

A "Plupload" szeretném telepíteni, vagy egy ehhez hasonló tömeges file feltöltőt... ;-)

0
0
Petik képe

A Plupload tökéletes választás, gratulálok:)

0
0

Üdv. Peti

kalmarr képe

Tudom, azért nyitottam a fórumot ;), de hogyan tudom használni és beállítani? :-) Sajnos erre nem jöttem rá.....

0
0
zeniten képe

Bár régebben volt, hátha még aktuális:
ezt nézted?
http://drupal.org/node/1042010

1.) Itt le van írva: Tartalom menü/média/fájl hozzáadása és ott a plupload felület.
De értem a kérdésed, én is cck mezőben szerettem volna meghívni, mint hajdan az FUpload-ot D6 alatt.
Ez még nekem sem jött össze.

2.) Ugyanitt olvasható a válasz, hogy a Média nem node, hanem egy másik entitás (a node az egyik entitás fajta, és van még a Profil, vagy a Regisztráció entitás-típusok...) Tehát ha jól értem ez a modul nem mezőként tölti tölt fel, hanem entitásként, akár a node galléria megoldásokban egy-kép egy node módon állt össze egy képtár, itt entitásgellériát lehet belőlük szervezni.

+1) Péter:
a MédiaGallery-t próbáltam, de 5.3-as php és 7.12-es Drupal alatt azt írja ki az előrt Multiple forms (1.0-beta2) (7.x-1.0), hogy ezzel a Drupal változattal nem működőképes. Tudom ez másik kérdés, ha nem jutok vele dűlőre fel is teszem más fórumon...

0
0
kalmarr képe

Szia,

végül nem tudtam megoldani a feladatot és nem akartam még külön media modulokat is feltölteni, de ha ezzel működik megnézem majd!

Köszi!

KALMI

0
0
danart képe

Ha jól értettem, akkor a sima kép mezőt (több elem engedélyezett) szeretnél egy több fájl feltöltős felületi elemmel összekötni.
http://drupal.org/sandbox/pp/1244926

Ezzel megoldható, a tartalomtípusok/mezők/felületi elemek beállításnál megjelenik a Média plupload selector és ezt választva a plupload-ot tölti be.

0
0