Nyelvi beállítás

weitam801 képe

Sziasztok!

Kezdő drupálos vagyok, de már azért kezdem talán átlátni a logikáját. A problémám, hogy kétnyelvű weblapot készítek. (angol-magyar) Az angol az alap. Szépen le is fordítja a menüket és a tartalmakat is. Amikor azonban beírom a böngészőbe a weblap címét szépen be is jön a kezdőlap. (www.valami.com) Ha onnan elkezdenék kattintgatni akkor mindenre azt írja, hogy az oldal nem található. Ha azt írom be, hogy www.valami.com/index.php/en akkor annyival jobb, hogy nyelvi váltás működik, de ha onnan bármely angol tartalomra kattintok nem működik. Ha viszont az angolról előszőr átkattintok a magyar nyelvre, majd onnan egy magyar tartalomra... utána bármely tartalomra kattintok (tartalom, nyelv) tökéletesen működik.
A konfigurációnál már mindent kipróbáltam... Kösz előre is!

Drupal verzió: 
weitam801 képe

Illetve a másik kérdésem, hogy lehet megoldani a video beágyazást? Nem youtube videot szeretnék lejátszani, hanem egy általam elkészített videot, egy adott oldalon. Ami még problémát okoz, hogy letöltöttem egy sminket (payton) aminek a címlapján egy slide van, ami működik is, igaz néha eltűnik amit nem nagyon értek, mert az ideiglenes fájlnál (is) beállítottam, hogy soha ne tűntesse el - viszont szeretném, hogy az angol oldalon az angol nyelvű slide, míg a magyar oldalon a magyar nyelvű slide jelenjen meg! Ha megnézem egy böngészőbe az oldal forrását, ott szépen látszik a slide-ra hivatkozott név, de sehol nem találom ezeket az oldalakat a fájlszerveren...
Köszi előre is!

0
0
Pandelon képe

a .htaccess hiánya tipikusan, ha mindenre azt írja - nem található. Ellenőrizd a file meglétét a gyökér könyvtárban

0
0
weitam801 képe

Köszi. Az létezik, de semmi nincs benne... tök üres...

0
0
Balu Ertl képe

Szia, az Észlelés és választás adminoldalon mi van beállítva?

A videós kérdésednek kérlek nyiss külön fórumtopikot, hogy ne follyon egybe a két külön, össze nem illő téma.

0
0
weitam801 képe

Szia,

A webcím és a kiválasztott nyelv van bepipálva. Illetve a webcím beállításainál az útvonal előtagja van bepipálva és a /hu és a /en van beállítva...

0
0