mobile theme

magveto képe

Esetleg van valakinek valamilyen tapasztalata ezzel a modullal?
A probléma az lenne, hogy beállítom milyen sminket töltsön be ha mobileszközről érkezik valaki, egy ideig nagy jól működik, aztán se szó se beszéd a mobilra is az asztali sminket teszi...
Ha a sminkek általános beállításánál admin/appearance/settings nem teszek semmit csak rákattintok a beállítások mentésére megint egy ideig működik...
Ti hol keresnétek a hibát?

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
balazsgabi képe

Szia,
A modult nem ismerem, de szerintem az elképzelés már "nem korszerű". Biztos, hogy két sminket akarsz karbantartani ugyanahhoz a tartalomhoz? Használj inkább egyet de az legyen optimalizálva "minden" megjelenítőre. Egy jó reszponzív smink teszi a dolgát, ha testre is kell szabnod akkor csak egyet kell reszelgetni.

A modul oldalán "This is a list of themes that work well..." listából a 4-ből három nem felel meg a biztonsági tanácsadási folyamat és engedélyezési politikának, magyarul ahogyan az oldal alján írják: Csak saját felelősségre!

1
0
magveto képe

Köszönöm a választ, egyelőre marad ez a jelenleg egyszerűbb megoldás, aztán nyáron ha több időm lesz lehet, hogy keresek egy olyan sminket ami mindkét lehetőségnek megfelel... Egyetlen problémám a reszponzív oldalakkal, hogy jelen pillanatban két oldali menüsorral van felépítve mindkét oldal ahol szeretnék mobilbarát lehetőséget is... Megszerettem ezt a lehetőséget, úgyhogy meg kell először emészteni, hogy ha reszponzívat akarok akkor búcsúzhatok a kétoldali menüsortól az asztali megjelenítéseknél is....

Jelenleg különben arra gyanakodok, hogy asztali és mobil eszközről is fel volt keresve az oldal, lehet, hogy a felismeréssel van a baj... Jelenleg php-ről átállítottam get_browser-re a megállapítás mikéntjét ha ez sem jön be akkor a help dokumentációba van még egy lehetőség...

0
0
balazsgabi képe

Ez a megállapításod nem állja meg a helyét:
"ha reszponzívat akarok akkor búcsúzhatok a kétoldali menüsortól az asztali megjelenítéseknél is...."

Pont az a lényege, hogy alkalmazkodik a megjelenítőhöz. Azt pedig te döntöd el, hogy mikor legyen 2 oldali menü és mikortól (tablet, avgy csak tablet álló) jelenljen meg egy másik layout. Ezt pixelben tudod meghatározni, de a legtöbb reszponzív smink fel van készítve erre, tehát nem neked kell kitatálni, de ha nem tetszik a "gyári" akkor módosíthatpd. Ezt töréspontnak hívják.

0
0
magveto képe

Köszönöm szépen a bátorítást, akkor ha lesz egy kis lélegzetnyi szabadom elkezdem jobban beleásni magam a témába. :)

0
0
magveto képe

Mivel kellett használnom mobilon, arra rájöttem, ha valamelyik menüpontra rákattintok, akkor már a mobilos verzió töltődik be, vagyis a fő oldalon van valamilyen baki...

A másik lényegtelenebb oldalon simán működik, de hát miért is ne ott és nem itt... :D

0
0
magveto képe

Találtam is egyet ami még tetszene is... Mit kellene látnom, hogy tudjam választani, mi legyen az asztali megjelenésnél és mi a mobilnál..,?

Merthogy jelenleg egybeolvad, az asztalinál megjeleníti ahogy akarom, a mobilnál automatikusan a tartalom alá teszi a menüsort. GOndolom kellene kétféle beállítási mód...

Business Responsive Theme

0
0
lazar képe

Hasznosabb volna beleásnod magad egy reszponzív sminkbe. Itt van pl. a bootstrap. Ebből készítesz egy subtheme-t, amit aztán úgy sminkelsz ahogy akarsz. Két sminket gondozni felesleges.

Át lehet nézni a következőket:

- https://www.ostraining.com/blog/drupal/create-a-drupal-8-bootstrap-subth...
- https://drupal-bootstrap.org/
- https://getbootstrap.com/
- https://adamlaki.com/hu/bootstrap-bemutato/

Felteszed a sminket, beállítod a boxokat (mert először összevissza lesznek), s apránként nekilátsz a sminkelésnek. Nem nagy ördöngösség, csak meg kell érteni mit tud a bootstrap.

CSS-tudás nyilván szükséges hozzá, még jobb scss-t használni - de ez nem biztos,
hogy lehet esetedben (a szervertől függ). D7 alatt azonban a less modul használatával tudsz less-t használni, ami megkönnyíti a munkát. Én egyébként D8-at és sass-t ajánlok. A kifejezésektől ne ijedj meg, ha tudod mi a css, hálás leszel, hogy ezt megtaláltad :D

Ha nekilátsz az irány tartásában tudok segíteni. Rászánsz egy hetet és megvan.

A könyvesboltodról van szó.

4
0
magveto képe

Köszönöm szépen erre fogok elindulni, de sajnos nem most. Elkezdődtek a karácsonyi rendelések, mivel mellékesként foglalkozom a könyvesboltal, így ez eléggé idő és energia igényes időszak...

0
0