Miért nem jelennek meg egyes blokkok a Drupal 8-ban?

Árvai István képe

Most kezdtem ismerkedni a Drupal 8-cal. Az előző verziótól való eltérések egy részét már átlátom.
Xampp-ot használva próbálgatom. Feltelepítettem a Copyright modult, de a blokk nem jelenik meg a Felépítés/Blokkok elhelyezése oldalon.
Ha egy nézetben generálok egy blokkot az sem. Egyedi blokkot létrehozok, az sem.
(Nem a kérdéshez tartozik ugyan, de azért ide írom, hogy a létrehozott útvonal álnevek sem látszanak a böngésző címsorában.)

(A szerzői jogokhoz erőforrást használni talán felesleges, de most ez mellékes.)
Semmi más blokk nem jelenik meg a listában, nem lehet elhelyezni egy régióban, csak az, amit a smink tartalmaz. Ez mindegyikre igaz, nem sminkfüggő.

Lehet, nem Drupal kérdés, hanem a Xampp-ot használom rosszul. elnézést, ha így van!

Drupal verzió: 
Balu Ertl képe

„Feltelepítettem a Copyright modult [...]”

Kipróbálnám én is magamnál, de nem találtam ilyen nevű D8-as modult D.org-on, csak ezt: Copyright Block module, ennek viszont nincs stabil 8.x-es kiadása. Vagy másikról van szó?

„hanem a Xampp-ot használom rosszul”

Legutóbbi ismereteim szerint ha az alapértelmezett beállításaival telepítetted, akkor elvileg jónak kell lennie. Ez egy elég jó leírás szerintem, sajnos angolul.

Ui.: szimpatikus a bemutatkozószöveged.

0
0