menu local tasks - tabs

makgab képe

Üdv!

Egy sminkben hogyan lehet megjeleníteni a "local task" menüket tabokként (azaz "fülekként")?
Ha egy modulban a hook_menu()-ben definiálva vannak MENU_LOCAL_TASK-ok. Ezek szépen megjelnek tab-okként bizonyos sminkeken.
Amelyik sminken nem jelenik, ott hogyan lehet ezt megjeleníteni? (alsminkkel ez oké)

A mytheme_menu_local_tasks() fv-t nézegettem, de kell még más is a smink módosításához?

Drupal verzió: 
Fórum: 
csakiistvan képe

Sajat modulbol igy a legkonnyebb:

module fileba:

function modulname_init() {
  drupal_add_library('system', 'ui.tabs');
}

example html:

  1. <div id="tabs">
  2. <ul>
  3. <li><a href="#tabs-1"><?php print t('Pictures'); ?></a></li>
  4. <li><a href="#tabs-2"><?php print t('Videos'); ?></a></li>
  5. </ul>
  6. <div id="tabs-1">
  7. </div>
  8. <div id="tabs-2">
  9. </div>
  10. </div>

example js:

$( "#tabs" ).tabs();
0
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

makgab képe

Az "example html" mi? Nem egészen világos.
Az lenne a menu task-ok kódja (.module helyett)?

0
0
csakiistvan képe

Itt definialok egy frontpage templatet, amit a modul mappajaban helyezek el

function mymodule_theme() {
  return array(
    'frontpage' => array(
      'template' => 'frontpage',
      'variables' => array(),
    ),
  );
}

Aztan a template filet meg beleteszed, en itt frontpage.tpl.php nak hivtam, de hivd barminek. Lehet nem ez a legegyszerubb modja.

0
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

makgab képe

köszönöm, de nekem nem jön össze.
Van más megoldás?

0
0
aboros képe

a coreban lévő template_preprocess_page egy action_links kulcs alá gyűjti őket össze a $variables tömbbe:

$variables['action_links'] = menu_local_actions();

ezután a page.tpl.php -ban íródnak ki, ezzel a sorral:

<?php if ($action_links): ?><ul class="action-links"><?php print render($action_links); ?></ul><?php endif; ?>

mivel a gyári preprocess és a tpl is felülírható saját sminkből, ezért simán lehet, hogy a sminked egyszerűen nem dolgozza fel ezeket a menüket. tehát a template.php -ban és a page.tpl.php -ban kell körülnézni, azt hasonlítani a core ugyanezen filejaihoz.

ez csak egy megérzés, de véletlenül nem artisztirrel készült sminkről van szó? :)

elárulod melyik sminkről van szó? könnyebb segíteni ha látom a kódját.

1
0

-
clear: both;

makgab képe

De, artisteer-es smink és látom a neten ezekkel van gond tabs ügyben (meg más ügyben is?).
Van másik smink már, azt módosítom inkább.

A neten találtam valahol a sminket egyébiránt.
A smink is hivatkozott a tabs-ra a page.tpl-ben:

<?php
	$vars = get_defined_vars();
	$view = get_artx_drupal_view();
	$view->print_head($vars);
 
	if (isset($page))
		foreach (array_keys($page) as $name)
				$$name = & $page[$name];
	$art_sidebar_left = isset($sidebar_left) && !empty($sidebar_left) ? $sidebar_left : NULL;
	$art_sidebar_right = isset($sidebar_right) && !empty($sidebar_right) ? $sidebar_right : NULL;
	if (!isset($vnavigation_left)) $vnavigation_left = NULL;
	if (!isset($vnavigation_right)) $vnavigation_right = NULL;
	$tabs = (isset($tabs) && !(empty($tabs))) ? '<ul class="arttabs_primary">'.render($tabs).'</ul>' : NULL;
	$tabs2 = (isset($tabs2) && !(empty($tabs2))) ?'<ul class="arttabs_secondary">'.render($tabs2).'</ul>' : NULL;
?>
// ...

Az artisteer-t nézegettem anno, amiket tesztből generáltam anno, azok jók voltak - bár a "tabs" funkciót nem figyeltem.
Az artisteer nem preferált sminkkészítésre, ha jól tudom.

0
0
csakiistvan képe

Az artisteer nem preferált sminkkészítésre, ha jól tudom.

Jól tudod.

1
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

aboros képe

az a két sor amiben a 'tabs' meg 'tabs2' szerepel, az csak egy értékadás, nem ír ki semmit. kérdés, hogy később kiírja e őket, illetve, hogy mik történnek a template.phpban a template_preprocess_page -ben. aztán ilyet, hogy 'get_defined_vars()', na ilyet 'rendes' smink tpljébe nem látsz.

sajnos az a gyanúm, hogy nem igen tudok máshogy segíteni, mint az ilyenkor szokásos tanácsommal, felejtsd el az artisztirt. örökre. :) néhányszor már próbáltam itt a fórumban segíteni ilyen-olyan artisztir sminkek különféle hibáival kapcsolatban és olyankor volt szerencsém látni egyik-másik kódját is, nem kimondottan rendezett és átlátható, senem túl 'drupalish', tényleg csak azt tudom tanácsolni mindenkinek, hogy messziről kerülje el.

1
0

-
clear: both;