Media modul eltávolítása -D7

szistvan képe

Hi!

Felraktam a Média modult, majd hozzá a Media Gallery, Media Browser Plus, Media YouTube és Plupload integration modulokat. Beállítottam őket, működtek, de nem hozták azt, amit elvártam, így most leszedtem volna őket. Mivel a média modul inaktív volt, így első körben a többit szedtem le. Nagy meglepetésemre a többi eltávolítását követően is inaktív maradt a Média modul (mellékelt kép).
Megnéztem a mezők listáját, ahol egyrészt hibákat ír ki, másrészt látszik a media_gallery-s mezők (mellékelt kép). Gyanítom ez is oka annak, hogy nem távolítható el a Media modul.
A beállítások -> File typusok -> Manage Fiel Display-nél a mellékelt képet látom. Itt is a media-s mezők láthatóak, ami gynum szerint a hiba forrása.

A kérdéseim:
1. A mellékelt képeken látható mezőket hogyan tudom eltávolítani?

2. A Media modult hogyan tudnám leszedni?

Segítségeteket, tanácsaitokat előre is köszönöm

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
CsatolmányMéret
Kép ikon media-modul-inaktiv.gif15.23 KB
Kép ikon mezo-lista.gif37.89 KB
Kép ikon hibaforras.gif18.47 KB
eMeLA képe

Nekem gyanús, hogy azért nem engedi a Media modult kikapcsolni, mert vannak field-jei, mint ahogy jelzi is.
D 6.x-ben ki lehetett kapcsolni így is, de lehet 7.x-ben már nem lehet....

0
0

...mit tudok: http://web.termuves.hu

fox mulder képe

..vagy törölni az adatbázisból a vonatkozó rekordokat. "field_" kezdőnevű táblák.

0
-1

Fox Mulder

Petik képe

Szerintem előbb még a file_entity-t is szedd le, utána le tudod szedni a media modult.

0
0

Üdv. Peti

szantog képe

Fordított a függőségi viszony, a media függ a file_entitytől.

Nem a media modullal van a baj, ahogy nézem az 1.x branch van fenn, annak már egy ideje jó az uninstallja. A reklamált mezőkez a media_gallery hozta létre, az ő dolga eltávolítani, ahogy néztem az install fáljt, elvileg meg is csinálja.

Szóval először media_gallery uninstall (nem csak kikapcs, teljesen eltávolítás), és utána tudod a media modullal folytatni.

0
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.