Legördülő menü (drop-down menu) alkalmazása

Zerg képe

Sziasztok!

Mindösszesen másfélhete kerültem bele a drupal világba szóval, ha hülyeséget kérdeznék, akkor nézzétek el nekem! :)

Letöltöttem egy ingyenes témát, amiben lehet akár legördülő menüt is létrehozni alapból
(A téma), csakhogy nekem valamiért nem működik rendesen. Pontosabban, egy-két véletlen esettől eltekintve meg se jelenik.

Így állítottam be:
Címlap » Adminisztráció » Felépítés » Menük

Kezdőlap
- Ismertető
- Kapcsolat

Továbbá Szülő hivatkozásnak a Kezdőlap lett beállítva. Próbálkoztam a Nyitott állapotban megjelenítve kapcsolóval is, de nem hatotta meg.

Esetleg valami ötlet? Én hagytam ki egy lépést vagy esetleg hibás a téma?

Előre is köszi a választ!

Drupal verzió: 
Fórum: 
csakiistvan képe

szia,

Jo lenne tudni hogy a menu egyaltalan megjelenik e a htmlben csak nincs megfelelo class-a, es nem nez ki ugy ahogy annak kellene, vagy a menu mar html szinten sem all ossze?

I.

1
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

Zerg képe

A témát nem én írtam és nem is értek a drupalhoz ennyire.
Maga a téma elv "képes" rá, ahogy a demo site-on is. Ott amúgy html, itt php.
De a legenerált forráskódba nincs benne az Ismertető és a Kapcsolat menüpont. Az oldalak léteznek viszont (nem a forráskódban). Érdekes, hogy a demo site-on ott van a "navigation" részben a dropdown.

Pont ez zavart meg, mert kb. kétszer viszont jó volt. Szóval most nem tudom h beállítás hiba van, vagy csak a téma olyan, hogy egyszer működik, egyszer nem (többnyire nem). :)

0
0
dexx képe

Nekem az a sejtésem, hogy nem jó menübe fűzöd az új menüelemeidet...
Navigation menüről beszéltél, de szerintem fenn a felső menüsor a Main menu, abba pakold át a menüjeidet. Nem ismerem ezt a témát, de valószínűleg akkor jelenik meg dropdown menü, ha 2 szintessé válik a menüd! Ha csak ez a 2 menüpontod lesz, nem lesz dropdown mert csak 1 szint. Ha csinálsz egy ilyet (és a main menüben), akkor tuti dropdown kell legyen automatikusan:
Kezdőlap
- Ismertető
     - Almenü 1
     - Almenü 2
- Kapcsolat

... Itt az Ismertető alatt a 2 almenünek muszáj dropdownban megjelennie, szerintem.

2
0
Zerg képe

Voálá, és működik! :)
Nagy szépen köszönöm! :)

U.i.: Alapból az admin felületen a Main menu-ben vannak a menüpontok.

<div class="menu_wrapper">
<nav id="main-menu" role="navigation">
Csak úgy néz ki, hogy a rossz részt másoltam ki :)

Egyébként még utoljára lenne egy olyan keresztkérdésem, hogy ha két szint van megszerkesztve akkor miért csak egy szint jelenik meg, 3-nál kettő és így tovább? :)

0
0