Képre írás PHP-ból

charlos képe

Sziasztok!

Készítek, egy a Demotiválóhoz hasonló oldalt. Ehhez az imagecache-t választottam.

Ti, hogyan oldanátok meg az alábbi szöveg képre írását PHP filterrel?

„Hétfő.
Amit senki sem szeret.”

Ebből a Hétfőt gondoltam a node címének, a másik mondatot pedig egy text field-nek gondoltam. Legyen a neve mondjuk: field_mondat.

Hogy íratom ki ezt PHP-val?
Előre is köszönöm a segítséget.

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
szantog képe

0
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

charlos képe

csak mégsem. De azért köszönöm.

Én tényleg a Drupal api-val szeretném kiíratni a képre a mező tartalmát a képre, ami oké is, csak,hogy hívom meg a field-et? A print $content['field_szoveg']; nem működik, mint a Drupal 7 sminkjénél is.

A modullal az a bajom, hogy helyileg nem relatívan írja ki a token szövegét. Tehát jobb vagy bal oldalra tudom kiíratni sarokra, csakhogy én a kép alá írt szöveg alá akarnám mindezt.

Pl:

Demotiváló példa

0
0

--

Üdv:
Charlos

szantog képe

Haat.. Ez azért nem egy egyszerű mutatvány, most hirtelen azt sem tudom, hogyan állnék neki. Az biztos, hogy mindenképpen ezt a modult tuningolnám: http://drupalcode.org/sandbox/balint.kleri/1286426.git/blob/refs/heads/7...
Nyilván bele kell mászni a gd (vagy más képkezelő) függvénytárába, tehát nem a drupal apin múlik a java része.

0
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

aruna képe

csakhogy én a kép alá írt szöveg alá akarnám mindezt.

Kérdések a téma indítójának:

- Mivel a képben van a szöveg (a kép része, ha jól értem), így honnét tudod, hogy a képen belül hol van a szöveg alja, milyen magasságban? Ez képenként változó lehet.

- Honnan tudod, hogy van-e elég üres hely (és mennyi) a kép alja és a szöveg alja között, hogy kirakhasd a linket? Ha nincs hely, meg kell növelned a képméretet (magasságot), hogy elférjen a link. De ekkor a megnövelt részbe milyen háttérszínt raksz a szöveg mögé, hogy ne legyen ronda?

- Ha az első két kérdés nem is téma, honnét tudod milyen a kép háttérszíne(i), hogy milyen színnel írjad a linket a képre? Hogy véletlenül se legyen "láthatatlan" a linked, pl. mert ugyanaz a link színe és a kép háttérszíne.

Szóval tényleg nem egyszerű.

---

Esetleg vízjel? http://drupal.hu/node/14412

0
0
charlos képe

Amúgy:
Kép leméretezése 400x400-ra (scale)
Kép méret kiterjesztése 650x650-ra (canvas)
Innen már egyszerű kiszámolni az első sor helyét és a másodikat is.
PHP-ban már csináltam ilyet amúgy, csak a Drupal field api-ját kéne használnom, PHP filterből.
Tehát, hogy hívom meg a PHP Filterben pl a field_akarmi mező értékét? :)

Jelenleg itt tart a dolog:
Kép

0
0

--

Üdv:
Charlos