Képgaléria jogosultságok

richardbuz képe

Használt Drupál verzió: Drupal 7.41

A problémámra sajnos nem igazán találtam megoldást a fórum lapjain.
Adott egy képgaléria ahol a Galéria adminisztrátorai által előre létrehozott fő albumkategóriák alá tudnak létrehozni albumokat, és oda tudnak feltölteni képeket a bejelentkezett felhasználók akár egyesével, akár tömegesen. Valamint a már létrehozott albumokba szintén tudnak további képeket feltölteni.

Két problémával kapcsolatosan nem találtam megoldást ezekkel kapcsolatosan kérnék segítséget:

  • Ha valaki a már meglévő albumba akar feltölteni képet akkor sajnos törölni tudja a mások által feltöltött képeket is.
  • A másik probléma az, hogy a korábban feltöltött képek esetében a képek címét, illetve az alt tag mezőt is üresen jeleníti meg az oldal ha a szerkesztésre kattint valaki, és ezt követően üresen is menti el.

Az első problémával kapcsolatosan engedélyezve van a Node-on belül az azonosított felhasználó számára az album képeknél új tartalom létrehozása, saját tartalom szerkesztése, bármely tartalom szerkesztése, saját tartalom törlése. Valamint a Allow Plupload. A problémára nem jelent megoldást ha a "bármely tartalom szerkesztése" opciót nem engedélyezem, mert így a meglévő albumba nem tudnak feltölteni sem. Esetlegesen létezik olyan modul amivel a jogosultságokat részletesebben lehet szabályozni? Vagy ezt a nézeten belül esetlegesen lehet szabályozni külön?

A galéria itt megtekinthető, valamint kipróbálható:
http://drupal.mereszpingv.in/?q=albumok

Felhasználó/Jelszó:tesztelek/tesztelek

A Galéria létrehozásához a következő modulokat használtam fel:

  • Colorbox
  • Chaos tools
  • Entity API
  • Entity tokens
  • Eva
  • Libraries
  • Node Reference
  • Node Reference URL Widget
  • References
  • Pathauto
  • Plupload integration module
  • Plupload widget
  • Token
  • Views
  • Views UI

A Galériához három tartalom típust hoztam létre:

  • Album (Ez maga Galéria)
  • Field Gallery (Itt tárolodnak az albumok, és a képek)
  • Field Gallery Album (Itt tárolódnak a albumok)

,

illetve két Entity content típusú nézetet, összesen 4 megjelenítéssel, amiből három Node típusú, egy pedig Page tapusú. A képek feltöltése a Plupload modullal történik.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: