Költözés utáni hiba

Kezdő ATI képe

Sziasztok elköltöztettem a local-ról, már majdnem sikerült mindent visszaállítanom a local hoston hasonlóhoz. Ez egy Übercart katalógus, és egy újabb hibaüzenetet kaptam, amikor megpróbáltam új termékhez képet csatolni. Elsőre úgy tűnt hogy nem engedélyeztem a drupálnak beleírni. mostmár mindent engedélyeztem 777 kóddal de nem működik így s. szerintetek mi lehet a megoldás?

ez a hibaüzenet:

warning: imagejpeg(): Unable to open 'sites/default/files/imagefield_thumbs/1nF 50 V RM 2,54 kerámia.jpg' for writing: Permission denied in /var/www/vhosts/wrickout/tomitrade.hu/httpdocs/sites/all/modules/imageapi/imageapi_gd.module on line 84.

Próbáltam az imageapi-nál átváltani ImageAPI GD2-ről ImageAPI ImageMagick-re akkor viszont arra hozott hasonló hibaüzeneteket.

Előre is köszönöm a segítséget!

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Fórum: 
CsatolmányMéret
Kép ikon HIBAÜZENET.jpg69.17 KB
csakiistvan képe

Drupal verziószám?
Van joga írni a könyvtárakat a drupalnak? (D6: admin/settings/file-system, D7: admin/config/media/file-system)

0
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

Kezdő ATI képe

6.25

Elnézést ez lemaradt, ilyenkor ezt új fórum témaként megint fel kell tölteni?

1
0
Nagy Gusztáv képe

Nem, jó így.

0
0

Nagy Gusztáv

csakiistvan képe

kétdés továbbra is:

Van joga írni a könyvtárakat a drupalnak? (D6: admin/settings/file-system)

0
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

Kezdő ATI képe

Igen van.

0
0
szt képe

Érdemes rákeresni a hibára a d.org-on, úgy tűnik, hogy a jogosultságokkal lesz mégis a probléma. Lehet, hogy "www-data" kell legyen az owner...

0
0
Kezdő ATI képe

Már kerestem a hibára, találtam egy ilyet:
http://drupal.org/node/608270
nemi gazán sikerült megoldani lehet valamit félre értettem szerinted mit jelent?

0
0
szt képe

Izé... ez a hiba nem hasonlít a tiedhez.

0
0
Kezdő ATI képe

Akkor kérlek segíts hol tudnám megtalálni a megoldást. Nagyon szeretném megoldani és nem elölről elkezdeni az egészet. Vagy te mit javasolsz?

0
-1
szt képe

Lehet, hogy nem függ össze a hibával, de egy kis probléma van a "sites" mappáddal. Abban ugyanis, úgy tűnik, van egy plusz drupalod feleslegesen.
Ha belépsz a "sites" mappába, akkor mit látsz? (abban egy "all" és egy "files" mappának kellene csak lennie, semmi másnak)

0
0
Kezdő ATI képe

Igazad van, de nem segített, ugyanaz a hiba maradt.
Még találtam egy ilyet is:
http://drupal.org/node/810882
szerinted ez vonatkozhat rám?

0
0
szt képe

Szerintem igen, olyannyira, hogy már tegnap én is megtaláltam :)
(a kék itt mindig link ;)
A fájljogosultságok mellett fontos a fájl tulajdonosa is. Normál esetben, ha jól van beállítva a szerver, akkor nem kell vele foglalkozni, de tud galibát okozni.
Utána egy rutinszerű cache-űrítés.

0
0
Kezdő ATI képe

Köszönöm a segítséget, végül csak sikerült.

0
0
Kezdő ATI képe

Mégsem teljesen működik a történet mert a drupal-ba fel tudom tölteni de nem akarja megjeleníteni az új képet az oldalon, erre valami ötleted lenne?
http://www.tomitrade.hu/catalog/66?mode=table

0
0
Kezdő ATI képe

Akkor kérlek segíts hol tudnám megtalálni a megoldást. Nagyon szeretném megoldani és nem elölről elkezdeni az egészet. Vagy te mit javasolsz?

0
-1
Kezdő ATI képe

Akkor kérlek segíts hol tudnám megtalálni a megoldást. Nagyon szeretném megoldani és nem elölről elkezdeni az egészet. Vagy te mit javasolsz?

0
-1
Kezdő ATI képe

Akkor kérlek segíts hol tudnám megtalálni a megoldást. Nagyon szeretném megoldani és nem elölről elkezdeni az egészet. Vagy te mit javasolsz?

0
-1
Kezdő ATI képe

Akkor kérlek segíts hol tudnám megtalálni a megoldást. Nagyon szeretném megoldani és nem elölről elkezdeni az egészet. Vagy te mit javasolsz?

0
-1
Kezdő ATI képe

Akkor kérlek segíts hol tudnám megtalálni a megoldást. Nagyon szeretném megoldani és nem elölről elkezdeni az egészet. Vagy te mit javasolsz?

0
0
Kezdő ATI képe

Bocsánat véletlenül küldtem el ennyiszer, nem is értem lehet valahogy töröltetni a dolgot?

0
0