HTTP Error 500 (csak) a kategória jogosultságoknál

ady képe

Sziasztok.

Drupal 4.7-es, hónapok óta (jól) működő oldalon aktiváltam a Blog modult. Létrehoztam egy új szótárat külön a blogbejegyzéseknek, és felvettem bele egy kifejezést. Ezek után átvándoroltam az adminisztráció -> hozzáférés szabályozás -> kategória jogosultságokhoz, hogy beállítsam a felhasználó csoportok hozzáférését az új kategóriához. A felhasználó csoportokat szépen listázza (admin/access/category) de ha valamelyik felh.csop.-ra kattintok (pl.: admin/access/category/1), akkor némi gondolkodás után Internal Server Error 500-zal (a szolgáltató szerint "Programfuttatási hiba!") elszáll.
A .htaccess az alap, és eddig nem zavart semmit, a Drupalban csak a theme van buherálva és az image.module. Előtte ilyen baj nem volt. Azóta töröltem a kategóriát, de a hiba nem múlt el.

Van ötletetek? Itt a fórumban nem találtam hasonlót, meg a drupal.org-on sem (de ott még keresem.)

Köszi: ady

Illyés Edit képe

A kategória hozzáférési jogosultságok szabályozását melyik modul végzi?

0
0
ady képe

..hupsz, több is van? Nem tudtam. Nekem a taxonomy_access nevű modul van beállítva, több oldalon is sikerrel használom. Eddig nem volt probléma.

0
0
Illyés Edit képe

Hasonló probléma: Term access pages for roles display blank.

Továbbá: mikori a modul? Aktuális hozzá az adatbázis? (Update.php-t lefuttatni, megnézni, kell-e frissíteni.) Ha az update.php rendben és továbbra sem megy, akkor modult leszedni (ahogy a beállítások pont alatt leírja!), újrainstallálni... Ennél okosabbat sajnos nem tudok mondani.

0
0
ady képe

Modul:
// $Id: taxonomy_access.module,v 1.92.2.5 2006/11/18 16:56:40 keve Exp $
// Based on original taxonomy_access.module made by pyromanfo

Akkor, ha inaktiválom a modult, el fog veszni minden kategória jogosultság, ami most be van állítva? Akkor írjam fel? Vagy mentsem ki a táblát?

Nem is tudom pontosan mire való az update.php. Ha lefuttatom nem gyilkolja le a meglévő cuccaimat? Illetve a módosításaimat? (El kéne olvasnom a manulalt, csak hát idő...)

0
0
Illyés Edit képe

Az aktuális verzió:

// $Id: taxonomy_access.module,v 1.92.2.8 2007/03/27 21:13:36 keve Exp $
// Based on original taxonomy_access.module made by pyromanfo

  1. Mielőtt bármit csinálsz, készíts biztonsági mentést az adatbázisról és a modulról.
  2. Deaktiváld a modult az admin/settings/taxonomy_access oldalon.
  3. Kapcsold ki a modult az admin/modules oldalon.
  4. Töltsd le a legfrissebb verziót a Drupal.org-ról, csomagold ki a modules mappába.
  5. Futtasd le az update.php szkriptet, link az admin/modules oldalon fent. Ez frissíti a tábláidat annak érdekében, hogy a friss modulverzió helyesen működjön.
  6. Kapcsold be a modult, konfiguráld a szokásos módon. Ha minden jól ment, akkor a korábbi beállításaid megőrződtek, ha nem, akkor a biztonsági mentéssel helyre tudod állítani a kiindulási állapotot.

Ha segítséget szeretnél kérni egy fórumon, akkor az nem jó érv, hogy neked nincs rá időd. Ha neked nem fontos, nekem miért legyen az?

0
0
ady képe

Elnézést a béna megjegyzésért, igazad van.

Megcsináltam az update-et, fent van az új modul, aktiváltam is, ahogy kell. Közben minden üzenet OK-t jelzett.
Azonban a hiba ugyanúgy fenn áll. A hibaüzenet pontosan:

A program nem futtatható!

A hiba lehetséges okai
- a program hibás
- cgi program esetén hibás az interpreter elérési útvonala
- cgi program esetén rossz a programkód sorvégjele (unix sorvégjel kötelez?)
- php / cgi program esetén rosszul vannak beállítva a fájl futtatási jogosultságok
- php / cgi program esetén rosszul vannak beállítva a könyvtár futtatási jogosultságok

Webmester infó
A futtatási jogosultságok megfelel? beállítása minden esetben chmod 711, vagy chmod 755

ady

0
0
pp képe

Nem ártana tudni mi a hiba.

Van szerver log?

0
0
ady képe

Gyanítom azt a szolgáltató nem nagyon publikálja (végig túrtam a ügyféloldalt, de semmi ilyen - esetleg állíthatnék be egyéni hibaoldalt, hogy ne ezt lássam :P ). Én csak a drupal saját logját látom, abban pedig nem jelenik meg a hiba.

0
0
pp képe

Legtöbb szolgáltatónál amikor ftp-zel van egy külön mappa, vagy fájl, ahol elérhető ez.
Szerintem írj nekik, biztos készséggel segítenek neked!

pp

0
0
ady képe

Megpróbálom.

0
0
Prancz Ádám képe

Sziasztok!

Nekem is ez a hiba jött elő látszólag minden ok nélkül egyik napról a másikra és nem tudom, hogy mit tudok vele kezdeni, mert nincs semmi más hibaüzenet....

Neked sikerült valahogy megoldani a problémát?

Arra gyanakszom, hogy kevés a memória a serveren egyre többen nézik az oldalam, már majdnem napi 200 látogatója van. Mivel hozzá sem nyúltam semmihez amikor hirtelen elromlott így csak erre tudok gyanakodni!

0
0
Prancz Ádám képe

Sziasztok!

Nekem is ez a hiba jött elő látszólag minden ok nélkül egyik napról a másikra és nem tudom, hogy mit tudok vele kezdeni, mert nincs semmi más hibaüzenet....

Neked sikerült valahogy megoldani a problémát?

Arra gyanakszom, hogy kevés a memória a serveren egyre többen nézik az oldalam, már majdnem napi 200 látogatója van. Mivel hozzá sem nyúltam semmihez amikor hirtelen elromlott így csak erre tudok gyanakodni!

0
0
Laza képe

Szia!
Ez egy 2007-es(!) 4.x-es(!) Drupal téma. Kérlek ne ide írd a kérdésedet, hanem nyiss neki új témát - ne keverjük a problémákat.

0
0
Prancz Ádám képe

De mivel nincs fent megoldás gondoltam megkérdezem, hogy meg tudta-e oldani, bár lehet, hogy tényleg nem sok köze van az én problémámhoz! Nyitok egy új témát!

0
0